
Фейсбук видалив допис Альони Романюк про блокування осінт-каналів у телеграмі
Фейсбук видалив допис Альони Романюк про блокування осінт-каналів у телеграмі


У фейсбуку нібито через порушення правил спільноти видалили допис журналістки, медіаекспертки, керівниці фактчекерської ініціативи «НотаЄнота» Альони Романюк про нещодавнє блокування телеграм-каналів українських осінтерів. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
«Пару днів тому зробила допис про те, що телеграм видалив кілька осінт-каналів (на цей допис посилаються кілька десятків медіа — дякую, що привертаєте увагу до цього питання). Сьогодні планувала інший допис, але щойно прийшло сповіщення, що той — про видалення телеграм-каналів і посилання на розслідування про телеграм — порушує правила спільноти: мовляв, ворожа поведінка», — написала Романюк.
Медіаекспертка подала апеляцію, однак за кілька хвилин отримала сповіщення про те, що допис не відновлюватимуть через порушення. Водночас фейсбук позначив зображення з мальованим єнотом, яке використовує фактчекерська ініціатива, як «чутливий контент».
Сповіщення, які отримала Альона Романюк / фейсбук
У розмові з «Детектором медіа» Альона Романюк сказала, що не зверталася до медіаюристів з цього приводу, однак подала повторну апеляцію.
Вона підозрює, що причиною видалення допису могли бути скарги ботів, оскільки в інстаграмі ця публікація з аналогічним зображенням збереглася і продовжує набирати вподобайки та охоплення.
Романюк також зауважила, що раніше фактчекерська ініціатива «НотаЄнота» неодноразово публікувала в соцмережах зображення мальованого єнота, однак платформа ніколи не позначала його як «чутливий контент».
Зображення єнота, яке фейсбук позначив як «чутливий контент» / фейсбук Альони Романюк
Зауважимо, що раніше фейсбук також видалив світлину в дописі «Детектора медіа». 12 червня ми опублікували пост про те, що фактчекери грузинського проєкту Mythdetector зафіксували поширення у соцмережах сфабрикованої фотографії, на якій нібито зображені українські діти у військовій формі.
Щоби проілюструвати інформацію про підроблене зображення, «Детектор медіа» закреслив світлину червоними лініями, а 14 червня отримав таке повідомлення від соцмережі: «Сторонні експерти з перевірки фактів вважають, що подібний контент містить змінений медіафайл». Фейсбук не задовільнив апеляційну скаргу та відмовив у відновленні зображення.
Зображення, яке було опубліковане на сторінці «Детектора медіа» та зазнало блокування у фейсбуці. Оригінал скриншоту: Mythdetector
Нагадаємо, 27 червня ініціатива «НотаЄнота» повідомила, що телеграм видалив кілька каналів українських осінтерів, а також частину телеграм-каналів осінтерів з Росії. Це, зокрема, стосувалося каналів «OSINT-бджоли», «OSINT Flow», «KRIG війна OSINT Аналітика», «Cat Eyes OSINT» і «OSINT Vatra».
28 червня стало відомо, що телеграм розблокував низку каналів українських осінтерів. Представник месенджера Ремі Вон повідомив, що канали були тимчасово недоступні через помилку, і доступ до них було відновлено протягом кількох годин.
Фото: Альона Романюк / фейсбук
