
Пулітцерівський центр приймає заявки на отримання стипендій для втілення проєктів, присвячених підзвітності ШІ
Пулітцерівський центр приймає заявки на отримання стипендій для втілення проєктів, присвячених підзвітності ШІ


Пулітцерівський центр у межах ініціативи Al Accountability Fellowships приймає заявки на отримання стипендії для втілення проєктів, присвячених підзвітності штучного інтелекту. Про це йдеться на сайті Пулітцерівського центру.
Стипендія призначена для журналістів, які хочуть розширити, поглибити та урізноманітнити висвітлення теми штучного інтелекту крізь призму підзвітності. Пулітцерівський центр прагне підтримати проєкти, які документують і пояснюють можливості, шкоду, а також регуляторні і трудові питання, пов'язані з системами штучного інтелекту.
«Ми заохочуємо проєкти, які використовують різноманітні підходи, зокрема аналіз даних, запити на записи та репортажі, щоб заглибитися в реальний вплив алгоритмів на політику, окремих людей та громади.
Хоча ми вітаємо проєкти з широкого кола питань, цього року ми також робимо особливий акцент на певних темах. Ми прагнемо підтримати щонайменше два проєкти, присвячені прозорості та управлінню у сфері ШІ. Сюди входять проєкти, які відстежують рух грошей через кордони, проливають світло на непрозорі та шкідливі ланцюги постачання ШІ або повідомляють про законодавство, бізнес-практики та організації, які поглиблюють брак підзвітності та прозорості систем ШІ», — йдеться у повідомленні.
Програма триватиме дистанційно з вересня 2025 до липня 2026 року. Учасники отримають до 20 000 доларів на реалізацію проєктів. Кошти можуть бути використані для оплати запитів на матеріали, витрат на проїзд чи проживання, аналіз даних та виплати. Крім того, стипендіати матимуть доступ до наставників та відповідного навчання з групою колег, що допоможе посилити їхні проєкти.
У конкурсі можуть взяти участь штатні або позаштатні журналісти, які працюють у друкованих, радіо-, відео- та мультимедійних медіа. Заявку також можуть подати невеликі команди журналістів, але вказавши керівника, який буде стипендіатом, та ролі членів команди.
Для подачі заявки потрібно надати:
- короткий опис, чому ви найкраще підходите для ролі стипендіата програми;
- детальний опис проєкту з планом звіту;
- бюджет, у якому викладені очікувані витрати на проєкт (якщо бюджет перевищує максимальну суму, передбачену для цієї стипендії (20 000 доларів), необхідно вказати інші джерела фінансування для проєкту);
- три приклади (посилання) найкращих матеріалів, опублікованих за останні три роки (не обов'язково про штучний інтелект);
- лист-зобов'язання або зацікавленість від медіаорганізації, яка опублікує історію;
- три професійні рекомендації (контактна інформація чи рекомендаційні листи);
- копію резюме або автобіографії.
Пулітцерівський центр координуватиме та підтримуватиме в межах програми, але стипендіати та їхні видання матимуть повну редакційну незалежність у виконанні своєї роботи. За потреби стипендіати можуть звертатися до редакторів Пулітцерівського центру по пораду та рекомендацію.
Стипендії AI Accountability Network фінансуються за підтримки Фундації «Відкрите суспільство» (OSF), Luminate, Лабораторії технологічної етики Notre Dame-IBM, а також окремих донорів та фондів.
Прийом заявок триває до 11 серпня. Деталі участі можна переглянути тут.
Фото: Пулітцерівський центр
