
Історик Сергій Плохій іде з посади директора Українського наукового інституту в Гарварді
Історик Сергій Плохій іде з посади директора Українського наукового інституту в Гарварді


Українсько-американський історик Сергій Плохій завершує 12-річне керівництво Українським науковим інститутом Гарвардського університету. Про це інститут повідомив у фейсбуці.
«Після дванадцяти років з HURI наш директор Сергій Плохій йде у відставку. Бажаємо йому всього найкращого», — зазначили в інституті.
У свій останній день на посаді Плохій подякував колегам за спільну роботу над розвитком інституту.
«Для мене було привілеєм і честю очолювати інститут протягом останніх дванадцяти років — років, позначених тривогою та викликами війни, але також новими можливостями. Інституції на кшталт HURI допомагають поширювати те, що гасло Гарварду називає “добрі знання” про Україну», — сказав Сергій Плохій.
У новому навчальному році керівництво HURI перейде до професора Террі Мартіна, якому Плохій висловив найкращі побажання та пообіцяв подальшу підтримку:
«Я зроблю все можливе, щоб підтримати його та команду інституту у продовженні нашої спільної місії».
Сергій Плохій — професор кафедри української історії Гарвардського університету, член PEN Ukraine, доктор Оксфордського університету.
Автор понад десятка праць з історії України та Східної Європи, зокрема книг:
- «Брама Європи»;
- «Ядерне безумство»;
- «Атоми і попіл»;
- «Чорнобиль. Історія трагедії».
У 2018 році Плохій став лавреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка за книгу «Брама Європи», а також здобув британську премію Baillie Gifford у галузі документалістики за книгу про Чорнобиль.
Фото: Ukrainian Research Institute, Harvard University / фейсбук
