«Паразити» — найкращий фільм першої чверті XXI століття за версією The New York Times

«Паразити» — найкращий фільм першої чверті XXI століття за версією The New York Times

29 Червня 2025
0
912
29 Червня 2025
14:52

«Паразити» — найкращий фільм першої чверті XXI століття за версією The New York Times

0
912
На другому місці рейтингу — стрічка «Малголланд Драйв» режисера Девіда Лінча.
«Паразити» — найкращий фільм першої чверті XXI століття за версією The New York Times
«Паразити» — найкращий фільм першої чверті XXI століття за версією The New York Times

Видання The New York Times залучило понад 500 режисерів, акторів та інших людей зі сфери кіно у всьому світі, аби скласти власний рейтинг 100 найкращих фільмів, що були зняті за 25 років XXI століття. Перше місце посіла корейська драма «Паразити» режисера Пон Джун Хо.

Про це повідомляє сайт The New York Times.

Видання зазначає, що серед виборців були режисери, які є лавреатами премії «Оскар» — Педро Альмодовар, Софія Коппола, Баррі Дженкінс та Ґільєрмо дель Торо, а також відомі актори — Чіветел Еджіофор, Майкі Медісон і Джуліанна Мур. 

10 найкращих фільмів XXI століття за версією The New York Times:

  • 10 місце — «Соціальна мережа» Девіда Фінчера (2010).

  • 9 місце — «Віднесені привидами» Хаяо Міадзакі (2002).

  • 8 місце — «Пастка» Джордана Піла (2017).

  • 7 місце — «Вічне сяйво чистого розуму» Мішеля Гонді (2004).

  • 6 місце — «Старим тут не місце» Джоела та Ітана Коенів (2007).

  • 5 місце — «Місячне сяйво» Баррі Дженкінса (2016).

  • 4 місце — «Любовний настрій» Вонга Карвая (2000).

  • 3 місце — «Нафта» Пола Томаса Андерсона (2007).

  • 2 місце — «Малголланд Драйв» Девіда Лінча (2001).

  • 1 місце — «Паразити» Пон Джун Хо (2019).

Нагадаємо, світова прем'єра корейської драми «Паразити» відбулася у 2019 році на 72-му Каннському міжнародному кінофестивалі, де стрічка отримала головну нагороду — «Золоту пальмову гілку».

На 92-й церемонії вручення премії «Оскар» у 2020 році «Паразити» було визнано найкращим фільмом. Її режисер Пон Джун Хо став найкращим режисером та сценаристом. Стрічка також отримала звання найкращого іноземного фільму.

Фото: фільм «Паразити» / Київстар ТБ

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
912
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду