
Чоловіча аудиторія переважає у 10 найпопулярніших українських онлайн-медіа, — дослідження ІМІ
Чоловіча аудиторія переважає у 10 найпопулярніших українських онлайн-медіа, — дослідження ІМІ


Чоловіча аудиторія переважає у 10 найпопулярніших українських онлайн-медіа.Про це свідчать результати дослідження ІМІ за підсумками другого кварталу 2025 року на основі показників платформи Similarweb.
Згідно з дослідженням, у кожному з проаналізованих онлайн-медіа чоловіча аудиторія значно переважає жіночу (показник становить від 66% до 75%). У період аналізу найбільшу частину чоловічої аудиторії мало «Новини.live» (75%), а найближчу до показників гендерного балансу читачів — ТСН (66%).
В інших медіа цей показник має такі відсотки:
- «Українська правда» — 69%;
- УНІАН — 67,4%;
- «Цензор.нет» — 66,2%;
- Oboz.ua — 72%;
- «Кореспондент» — 66,4%;
- «24 канал» — 71,5%;
- «РБК-Україна» — 70,5%;
- NV — 70,5%.
Найактивнішою віковою групою є читачі віком від 55 років. Згідно з дослідженням, УНІАН, Oboz.ua, ТСН, «24 канал» мають найбільшу частку читачів від 65 років.
«Такий показник свідчить про стабільне перенесення інформаційної активності з телебачення до онлайну серед старшого покоління (чоловіків), яке є ключовим споживачем новинного контенту, судячи з даних Similarweb», — вважають аналітики ІМІ.
Водночас в «УП», NV, «РБК-Україна» та «Цензор.нет» зафіксували значно більшу частку молодших вікових груп (25–44 роки), а також більше міжнародної аудиторії (від 15% до 35%).
«Їхній трафік більше формується завдяки прямим заходам і органічному пошуку. Такі видання, як ТСН, УНІАН, Oboz.ua, "24 канал", фокусуються більше на старшій віковій групі, яка має пасивніше інформаційне споживання. Це видно за високим реферальним трафіком і переходами з пошукових систем», — пояснили в ІМІ.
Повний рейтинг найпопулярніших онлайн-медіа можна переглянути тут.
В ІМІ зауважили, що дані SimilarWeb щодо популярності медіа можуть містити похибку, тому оцінювати відвідуваність сайту краще за кількістю унікальних користувачів. Проте цих даних відкриті ресурси не показують.
Нагадаємо, згідно з нещодавнім моніторингом ІМІ, в українських онлайн-медіа за останні пів року зменшилася частка нейтральних згадок про публічних осіб, натомість зросли позитивні та негативні оцінки. Відповідна динаміка свідчить про загострення емоцій публічної комунікації в медіапросторі. Найбільше згадок отримав президент Володимир Зеленський.
Ілюстрація: ІМІ
