
У єдиній українськомовній школі в Криму немає підручників українською, — правозахисниця Суляліна
У єдиній українськомовній школі в Криму немає підручників українською, — правозахисниця Суляліна


У Криму окупаційна влада заявляє про роботу однієї українськомовної школи, однак у навчальному закладі немає навіть відповідних підручників, а іспити учні мають складати виключно російською мовою.
Про це розповіла правозахисниця, голова Центру громадянської просвіти «Альменда» Марія Суляліна під час першого «Кримського тижня» в Брюсселі (Бельгія), пише Zmina.
«Якщо до окупації українську мову у Криму вивчали повсюдно, то зараз, згідно з інформацією окупаційної влади, яку складно перевірити, — лише 0,5 відсотка учнів. Окупанти розповідають про одну українську школу. Однак ті, хто відвідував її, стверджують, що там навіть немає підручників українською мовою, а всі іспити діти мають складати виключно російською», — сказала правозахисниця.
Така ж критична ситуація із доступом до вивчення кримськотатарської мови на окупованому півострові. Навіть якщо батьки звертаються до керівництва шкіл з проханням відкрити кримськотатарські класи, цього не відбувається.
Так, формально кримські татари мають право заявити про бажання, щоб їхні діти навчалися рідною мовою, але голосування відбуватиметься серед усіх батьків класу. Якщо в класі переважають російськомовні, то вони відхилять таку пропозицію.
«Розумієте, коли в класі є, наприклад, лише два кримських татари, всі інші голосуватимуть за російську мову, а не за кримськотатарську», — пояснила Марія Суляліна.
Нагадаємо, в Україні запрацювала освітньо-інформаційна платформа для жителів тимчасово окупованого Криму. На ній зібрали інформацію про мовні ресурси та можливості української освіти для школярів, їхніх батьків і педагогів.
Читайте також:
Фото ілюстративне: pen.org.ua
