FREEДОМ у квітні: тема справедливого миру, відео з Ватикану в трендах РФ та Латвії, повернення історичної пам’яті колонізованих народів Росії

FREEДОМ у квітні: тема справедливого миру, відео з Ватикану в трендах РФ та Латвії, повернення історичної пам’яті колонізованих народів Росії

22 Травня 2025
0
229

FREEДОМ у квітні: тема справедливого миру, відео з Ватикану в трендах РФ та Латвії, повернення історичної пам’яті колонізованих народів Росії

0
229
За квітень контент під брендом FREEДОМ на всіх цифрових платформах ДП «МПІУ» та партнерів отримав 181,4 млн* переглядів.
FREEДОМ у квітні: тема справедливого миру, відео з Ватикану в трендах РФ та Латвії, повернення історичної пам’яті колонізованих народів Росії
FREEДОМ у квітні: тема справедливого миру, відео з Ватикану в трендах РФ та Латвії, повернення історичної пам’яті колонізованих народів Росії

У квітні, попри повторний ракетний обстріл каналів іномовлення російською армією, команда телеканалу FREEДОМ продовжила щоденну роботу з висвітлення ключових подій в Україні та світі, зокрема тем досягнення справедливого миру та міжнародної підтримки України, а також тем, які Кремль намагається замовчати — колоніальна політика РФ на Кавказі та участь іноземних найманців у війні проти України. 

За квітень контент під брендом FREEДОМ на всіх цифрових платформах ДП «МПІУ» та партнерів  отримав 181,4 млн* переглядів (за три роки роботи— 12,9 млрд**). З них на власних діджитал-майданчиках іномовлення в соціальних мережах та месенджерах (YouTube, Facebook, TikTok, Telegram, X, WhatsApp) – 77,5 млн переглядів***:  51,8 млн – у YouTube, понад 12 млн – у Facebook, 8,9 млн — в Telegram.  При цьому 89,7% переглядів YouTube-каналу FREEДОМ були  з-за кордону. Найбільшу кількість переглядів забезпечили глядачі з Росії, Казахстану, Узбекистану та Німеччини. Серед міст лідерами стали Москва, Ташкент, Амстердам, Прага і Копенгаген.

Найвищий інтерес російськомовної аудиторії за кордоном у квітні утримувала тема досягнення справедливого миру в Україні. Глядачі активно стежили за заявами Володимира Зеленського щодо перспектив укладення справедливої угоди та ролі міжнародних партнерів у цьому процесі. Найбільше переглядів за місяць — 2 мільйони — набрав фрагмент звернення Президента України, в якому він закликав Росію до повного й безумовного припинення вогню щонайменше на місяць для завершення війни.  94,5 % переглядів цього відео були з-за кордону, з них 28% — з Росії, 8,1% — з Казахстану, 6% — з Узбекистану, 5,8% — з Німеччини. До топових також увійшла заява Володимира Зеленського про необхідність дипломатичних переговорів для закінчення війни попри 100% ненависть українців до Путіна — її переглянули 1 млн разів: 92,4% переглядів з-за кордону, з них 27,4% — з Росії, 10,6% — Казахстану, 6,8% — Німеччини, 5,1% — з Узбекистану.

Серед інформаційних спецефірів FREEДОМ у квітні особливе місце посіла пряма трансляція церемонії поховання Папи Римського, яка велася трьома мовами — російською, англійською та іспанською. Експерти у студії звернули увагу на зусилля понтифіка щодо повернення викрадених Росією українських дітей та його роль у сприянні обміну військовополоненими.  Відео зустрічі очільника української держави з президентом Сполучених Штатів у базиліці Ватикану, яка відбулася в межах церемонії поховання Папи Франциска, потрапило в тренди YouTube у Росії та Латвії  і зібрало 1,3 млн переглядів, з яких 84,8% – іноземна аудиторію (18,6% — з Росії, 8,7% — з Казахстану, 7% — з Німеччини, 4,2% — з Узбекистану). Ще понад 1,1 млн переглядів набрали кадри, де Володимир Зеленський і Дональд Трамп стоять у перших лавах серед світових лідерів. Понад 195 тисяч переглядів цього відео у квітні було в TikTok.

Значний резонанс серед глядачів FREEДОМ викликала тема участі громадян Китаю у війні на боці Росії. Коротке відео, в якому Володимир Зеленський повідомив про їхній полон, на майданчиках FREEДОМ переглянули понад 520 тис. разів (87% переглядів з-за кордону, з них 24,9% — з Росії, 13,4% — Казахстану). Ще близько 400 тис. разів загалом переглянули сюжети, в яких було наведено фрагменти розмов полонених зі слідчими Служби безпеки України, котрі з’ясовували, яким чином китайці опинились у складі російської окупаційної армії (93% переглядів з-за кордону, з них 32,2% — з Росії). Понад 1, 2 млн відео на цю тематику зібрали у TikTok.

У квітні проєкт FREEДОМ. КАВКАЗ, присвячений темам самобутності народів Кавказу та їхньої боротьби за незалежність від Росії, зібрав рекордні 4,6 млн переглядів, 37% усіх переглядів припали на користувачів із РФ. Найбільший інтерес проєкт викликав у глядачів з Москви, Грозного, Амстердама, Копенгагена і Ташкент. Особливу увагу привернув фрагмент випуску про Дагестан проєкту «Скарби нації», який набрав 1,1 млн переглядів (24,5% — з Росії, 16,5% — Казахстану, 9,5% — Узбекистану, 6,% — з Киргизстану). У ньому експерти розповіли про колоніальне пограбування Дагестану та вивезення до Москви черепа дагестанського військового діяча Хаджи-Мурата, який досі зберігається в одному з російських музеїв. Широкий інтерес викликав і стрім за участі чеченського громадського діяча Муси Ломаєва, під час якого обговорювався можливий конфлікт між Володимиром Путіним та Рамзаном Кадировим, переглянули понад 380 тисяч разів. (42,2% переглядів з Росії, при цьому в топі міст — Москва та Грозний). Ще понад 220 тис. переглядів зібрав стрім за участі керівника чеченського руху "Адам" Ібрагіма Янгулбаєва, в якому йшлося про те, як у Чечні влада вибудувала систему вербування підлітків, аби використовувати їх у політичних та фінансових цілях (майже третина переглядів — з Росії). 

У квітні внаслідок російського обстрілу Києва балістикою значних руйнувань зазнали будівлі, в яких після обстрілу 12 лютого були розміщені редакції каналів державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України” — FREEДОМ, “Дім”, UATV English, The Gaze, UATV Español, UATV Arabic, UATV Português, діджитал-редакція, сервісні служби. Однак завдяки злагодженій роботі колективу іномовлення телеканал FREEДОМ не припинив мовлення на жодну хвилину. Повторний обстріл каналів українського іномовлення викликав значний міжнародний резонанс та увагу світових медіа. Під час слухань Комітету з культури, науки, освіти та медіа ПАРЄ “Журналісти мають значення: необхідність активізувати зусилля зі звільнення українських журналістів, утримуваних Російською Федерацією” кореспондент телеканалу FREEДОМ Олег Борисов розповів членам ПАРЄ про наслідки обстрілів 12 лютого та 6 квітня. Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Ян Брату засудив цей обстріл.

____________________________________________________________

* Загальні показники на всіх діджитал-майданчиках (YouTube, Facebook, TikTok, Telegram) ДП “МПІУ” та на майданчиках партнерів — українських медіагруп, на яких виходить контент під брендом FREEДОМ. Джерела даних: аналітичні інструменти діджитал-платформ; Google Analytics; YouTube Studio каналів FREEДОМ та партнерів. Період: квітень 2025 р.

** Мається на увазі сума переглядів відео на YouTube-каналах FREEДОМ, FREEДОМ.LIVE, FREEДОМ.DOC, FREEДОМ.МНЕНИЯ та FREEДОМ.КАВКАЗ та за місяць. Період: 03’22 — 04’25.

*** Загальні показники переглядів на всіх діджитал-майданчиках ДП “МПІУ”: YouTube, Facebook, TikTok, Telegram, Х, WhatsApp. Джерела даних: аналітичні інструменти діджитал-платформ; Google Analytics; YouTube Studio каналів FREEДОМ. Період: квітень 2025 р.

ПРО FREEДОМ

FREEДОМ — канал українського державного іномовлення, орієнтований на російськомовну аудиторію за межами України. Ефірний телеканал мовить через супутник, у кабельних, DTH, IPTV мережах національних операторів та на ОТТ-платформах. У діджиталі представлений на 14 майданчиках в Інтернет, на  YouTube, у Facebook, TikTok, Telegram, Х, WhatsApp. Канал FREEДОМ входить до складу державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України”. ДП “МПІУ” — це стійка, багаторівнева інституція в системі інформаційної безпеки держави, яка включає в себе сім медіабрендів — FREEДОМ, “Дім“, UATV.EnglishUATV.ArabicUATV.EspañolThe GazeUATV.Português, які виготовляють і транслюють контент шістьма мовами: українською, англійською, російською, арабською, іспанською та португальською.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
229
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду