
Держприкордонслужба спростувала інформацію про злам камер відеоспостереження на кордоні
Держприкордонслужба спростувала інформацію про злам камер відеоспостереження на кордоні


Речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко сказав, що українські інформаційні системи, до яких під'єднані системи відеоспостереження на кордоні, не були зламані. Також до ДПСУ не надходило інформації від прикордонників суміжних країн про зламування камер на прикордонних переходах.
Про це Демченко розповів у коментарі Суспільному сьогодні, 22 травня.
«Такої інформації нам не надходило від прикордонників суміжних країн, щоб вони мали якийсь вплив на їхні інформаційні системи, в тому числі ті, до яких, під'єднані системи відеоспостереження», — сказав речник ДПСУ.
Він додав, що Держприкордонслужба, яка також має систему відеоспостереження на кордоні, теж не зафіксувала зламу систем. За його словами, це стосується і зеленої ділянки кордону, і пунктів пропуску.
За словами Демченка, відбувається постійна комунікація на рівні прикордонних підрозділів України з прикордонними підрозділами на місцях суміжних країн.
«Якщо нам вдасться отримати від них якесь підтвердження, що дійсно був якийсь вплив, то ми обов'язково ділимося інформацією для того, щоб врахувати це у своїй службовій діяльності відносно захисту наших інформаційних систем. За необхідності, ми можемо також надати всю необхідну допомогу, якщо така буде запропонована на отримання від суміжних країн», — додав речник ДПСУ.
Напередодні британське видання The Guardian із посиланням на розвідку Великої Британії написало, що підрозділ російського ГРУ отримав доступ до близько 10 тисяч камер відеоспостереження на кордоні України, щоб шпигувати й перешкоджати надходженню іноземної допомоги в країну.
Нагадаємо, вчора, 21 травня, Британський національний центр кібербезпеки (NCSC) повідомив, що Велика Британія спільно з 10 країнами-союзниками викрила кіберкампанію російської розвідки проти західних логістичних і технологічних компаній, зокрема тих, що займаються наданням іноземної допомоги Україні.
Зокрема повідомлялося, що підрозділ ГРУ підбирав облікові дані, використовував фішинг і дозволи поштової скриньки Microsoft Exchange, а також атакував підключені до інтернету камери на українських прикордонних переходах і поблизу військових об'єктів.
Фото: Андрій Демченко / фейсбук
