Стрічку «Молодий Сталін» фінансує британський мільярдер з українським корінням, який перебуває під санкціями

Стрічку «Молодий Сталін» фінансує британський мільярдер з українським корінням, який перебуває під санкціями

22 Травня 2025
0
832
22 Травня 2025
14:02

Стрічку «Молодий Сталін» фінансує британський мільярдер з українським корінням, який перебуває під санкціями

0
832
Фільм заснований на однойменній книзі британського історика Саймона Себага Монтефіоре. У центрі сюжету — дореволюційне життя Сталіна, коли він займався рекетом, пограбуваннями, підпалами та політичними вбивствами.
Стрічку «Молодий Сталін» фінансує британський мільярдер з українським корінням, який перебуває під санкціями
Стрічку «Молодий Сталін» фінансує британський мільярдер з українським корінням, який перебуває під санкціями

Стрічку «Молодий Сталін», яка розповідає про ранні роки диктатора Йосипа Сталіна, фінансує компанія Access Entertainment. Її засновником є Лен Блаватнік — мільярдер українського походження, що має американське та британське громадянство і вже третій рік перебуває під санкціями України. Про це пише «Бабель». 

Санкції проти Блаватніка були запроваджені указом Президента України Володимира Зеленського від 23 грудня 2023 року. Їхній термін — десять років. За що саме їх запровадили — невідомо.

«Бабель» розповідає, що Лену Блаватніку 67 років. Він народився в радянській Одесі, навчався в Москві, разом із родиною емігрував до США в 1978 році і продовжив навчання в Колумбійському університеті. В Америці заробив перші статки, а на початку 90-х, у часи приватизації, приїхав до Росії.

У нульових роках Блаватнік купував частки в компаніях, пов’язаних із шоубізнесом. У 2011 році придбав лейбл Warner Music. Він також інвестував у десятки стартапів, зокрема у Spotify та бренд Tory Burch. Блаватнік володів частками в російських «Амедиа» та «СТС-медиа», які продюсують і виробляють фільми, серіали й телешоу.

За розрахунками Bloomberg у 2022 році, Блаватнік володів активами в Росії на суму пів мільярда доларів. Його речниця пояснювала це тим, що він намагався їх позбутися — але цьому перешкоджають його колишні російські партнери.

У 2018 році Блаватнік заснував благодійний фонд Blavatnik Family Foundation. Він вклав понад 320 мільйонів доларів у наукові дослідження, часто через університети Ліги плюща (асоціація восьми найстаріших американських університетів. — Ред.).

Після початку повномасштабного російського вторгнення Блаватнік кілька місяців ніяк не коментував війну. Однак у травні 2022 року в заяві, наданій Bloomberg компанією Access, зазначалося: «Пан Блаватнік та компанія Access Industries вважають, що те, що відбувається в Україні, абсолютно немислиме, і засуджують насильство, що триває».

Він прямо не звинувачував Росію у вбивствах, однак начебто задонатив «мільйони доларів благодійним організаціям, які допомагають українським біженцям». Блаватнік також фінансував проєкт з оцифрування архівних документів, пов’язаних з Голокостом в Україні, для Меморіального центру «Бабин Яр» у Києві.

За останні кілька років компанія Блаватніка вкладала гроші у фільми «Зона інтересів» про Голокост та «Конклав» про політичні інтриги у Ватикані (на двох у них три «Оскари» та ще десять номінацій). Зараз компанія мільярдера фінансує біографічну стрічку «Молодий Сталін», зйомки якої розпочнуться вже в липні цього року у Тбілісі (Грузія).

Фільм заснований на однойменній книзі британського історика Саймона Себага Монтефіоре. Разом із режисером Гелою Баблуані він і написав сценарій до стрічки. У центрі сюжету — дореволюційне життя Сталіна, коли він займався рекетом, пограбуваннями, підпалами та політичними вбивствами.

Як писало Variety, головну роль у фільмі «Молодий Сталін» зіграє актор Космо Джарвіс — зірка серіалу «Шьоґун».

Нагадаємо, компанія AR Content кінопродюсера Олександра Роднянського фінансуватиме фільм «Варення з метеликів» («Butterfly Jam») російського режисера Кантеміра Балагова. Головну роль у стрічці зіграє англійський актор Гаррі Меллінг, відомий за роллю Дадлі Дурслі в серії фільмів про Гаррі Поттера. 

Фото: Reddit

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
832
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду