
Трамп розсердився на журналіста NBC News після запитання про літак від Катару
Трамп розсердився на журналіста NBC News після запитання про літак від Катару


Дональд Трамп розсердився на журналіста NBC News Пітера Александера після запитання, чи не бачить президент США проблеми в отриманні літака від Катару, який може бути використаний як Air Force One (літак президента США). Про це пише телеканал CNN.
«Про що ви говорите?.. Знаєте, вам потрібно забиратися звідси. Який стосунок це має до катарського літака?» — сказав Трамп, перебиваючи журналіста під час зустрічі в Овальному кабінеті з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою.
Трамп назвав надання Катаром літака «великою справою», водночас продовжуючи ображати репортера і Браяна Робертса, голову і генерального директора корпорації Comcast, яка володіє NBC.
«Ви жахливий репортер. Ви не маєте права називатись репортером. Ви недостатньо розумний... щоб говорити про літак для ВПС США. Повертайтесь до студії NBC. Треба провести розслідування, як працює керівництво на чолі з Браяном Робертсом. Ви жахливо керуєте мережею NBC, ви — ганьба. Більше питань від вас не буде», — сказав Трамп.
President Trump torches a NBC reporter for asking an off-topic question
— Media Research Center (@theMRC) May 21, 2025
"You are a terrible reporter, you don't have what it takes to be a reporter, you're not smart enough" pic.twitter.com/FltPMFlQrv
Згодом Рамафоса пожартував з Трампом, що йому «шкода, що він не може подарувати літак». На це президент США відповів, що він би взяв літак, якби ПАР його запропонувала.
Як повідомляє Fox News, журналіст NBC News поставив своє запитання одразу після того, як Трамп показав відео нібито «геноциду» фермерів у ПАР. За словами президента США, його країна не братиме участі в саміті G20 у ПАР начебто «через геноцид білих фермерів».
Прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт 20 травня назвала потенційну передачу літака «пожертвою країні», заявивши, що королівська сім'я Катару «запропонувала подарувати цей літак ВПС США, де він буде прийнятий згідно з усіма юридичними та етичними зобов’язаннями». Речник Пентагону Шон Парнелл також повідомляв, що США отримали Boeing 747 у подарунок від уряду Катару.
Водночас напередодні CNN з посиланням на чотири джерела писало, що адміністрація президента США сама звернулася до Катару з проханням продати літак Boeing 747, і країна погодилася.
Нагадаємо, у березні ми повідомляли про те, що конгресвумен США від Республіканської партії, членкиня комітету з національної безпеки Палати представників Марджорі Тейлор Грін порадила британській журналістці Sky News Марті Келнер «повернутися до своєї країни» у відповідь на її запитання про витік секретних даних з чату Signal. Посадовиця заявила, що їй «начхати» на іноземні медіа, і відмовилася давати відповідь.
Фото: скриншот трансляції / фейсбук-сторінка Білого дому


