Дискусії, перформанс і культурна дипломатія: як пройшов інтенсив EcoLab 2.0

Дискусії, перформанс і культурна дипломатія: як пройшов інтенсив EcoLab 2.0

21 Травня 2025
0
213

Дискусії, перформанс і культурна дипломатія: як пройшов інтенсив EcoLab 2.0

0
213
У рамках заходу відбулося 11 лекцій і воркшопів в офлайн та онлайн-форматі.
Дискусії, перформанс і культурна дипломатія: як пройшов інтенсив EcoLab 2.0
Дискусії, перформанс і культурна дипломатія: як пройшов інтенсив EcoLab 2.0

У Луцьку відбувся дводенний інтенсив із екокритики для професіоналів у галузі культури й мистецтва EcoLab 2.0. Його учасниками стали 14 критиків, кураторів та дослідників із 8 областей України – Львівської, Івано-Франківської, Волинської, Хмельницької, Вінницької, Київської, Дніпропетровської та Харківської. 

У рамках заходу відбулося 11 лекцій і воркшопів в офлайн та онлайн-форматі. Теми, які обговорювались під час інтенсиву, стосувалися підвищення екологічної обізнаності через культуру та активізм, екокритичні студії пам’яті, поезію як спосіб пізнання, кураторські підходи до роботи з проєктами на екотематику тощо. 

Спікерами інтенсиву стали 11 митців і дослідників із Канади, Іспанії, Великої Британії, Польщі та України. Серед них: Капка Кассабова, Піт-ройдж Віньяльс, Юлія Федорчук, Адам Дікінсон, Тамара Гундорова, Павло Гудімов, Марта Кузій, Марʼяна Вербовська, Кароліна Ускакович, Юлія Юрчук, Валерія Палій, Микита Москалюк.  

«Розвиток українського книжкового ринку – один із стратегічних напрямків діяльності нашої організації. І поряд із принципами партнерства та кроссекторального підходу, важливим є розвиток компетенцій фахівців сфери, – говорить засновниця Літературної платформи «Фронтера» Елла Яцута. – Сьогодні саме люди змінюють правила гри у всіх секторах – бізнес це, культура чи військо. Вони підтримують і розвивають галузь, переймають і поширюють досвід, створюють нові проєкти, послуги та продукти. Ми намагаємось розширити їх інструментарій, коло взаємодій, познайомити з європейськими практиками і тенденціями, які можуть бути ефективними в українському контексті».

Як зазначає програмний менеджер «Фронтери» Микита Москалюк, Ecolab 2.0 став подією, в якій вдало поєднались дискусії, перформанс, нетворкінг і культурна дипломатія. 

«Цей проєкт, – додає куратор проєкту, – був своєрідною пропозицією для української гуманітаристики. Ми ініціювали обговорення того, чи екокритична оптика працює для нас. А ще познайомилися, провели два теплі дні в колі однодумців, надихнулися на мистецькі й наукові пошуки».

За словами однієї зі спікерок інтенсиву, болгарсько-шотландської письменниці, лауреатки British Academy Prize та публіцистки видань The Guardian, The Economist, The Sunday Times Капки Кассабової, приємно і водночас хвилююче було провести 2 години онлайн із чудовими науковцями, письменниками та художниками, які взяли участь в інтенсиві з екокритики EcoLab 2.0. 

«Ми говорили про те, – додає мисткиня, – як писати про природу, кордони, подорож героя/дурня, про занурення в невідоме творців власного майбутнього. А також – коли закінчиться ця зловісна війна». 

Заходи інтенсиву відбувалися в закритому форматі для відібраних учасників. Але одна з подій була публічною та зібрала в новому просторі «Або Або» повну залу охочих послухати перформативні поетичні читання «Вірші. Хліб. Вино». Захід був присвячений темам війни, пам’яті, втрати, а також переосмисленню нашого зв’язку з довкіллям. Участь у ньому взяли: авторка прозових та поетичних книжок, перекладачка, професорка Варшавського університету Юлія Федорчук (Польща), поет, викладач, фіналіст численних літературних премій Адам Дікінсон (Канада) і незалежний театр «Гармидер» спільно з Castle Studio (Україна). Подія відбувалася трьома мовами – українською, англійською та польською. Тут звучали тексти сучасних українських поетів – Остапа Сливинського, Катерини Міхаліциної, Юлії Мусаковської, Артура Дроня, а також Максима Кривцова та Вікторії Амеліної, які загинули внаслідок російської агресії.

EcoLab 2.0 реалізувала Літературна платформа «Фронтера» за підтримки програми Британської Ради «Підтримка культурної діяльності в Україні за участю Великої Британії», Інституту Адама Міцкевича, Центру довкіллєвої гуманітаристики Варшавського університету, Каталонського ПЕН та платформи «Алгоритм дій».

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
213
Читайте також
05.05.2025 20:49
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
628
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду