
Феміністичний кінофестиваль «Гаккебуш» оприлюднив розклад та повну програму
Феміністичний кінофестиваль «Гаккебуш» оприлюднив розклад та повну програму


Другий феміністичний кінофестиваль «Гаккебуш», який відбудеться з 30 травня по 1 червня у Києві в Будинку кіно, оприлюднив розклад та повну програму. Про це повідомила комунікаційна команда заходу.
Так, 30 травня о 18:00 відбудеться благодійний показ документального фільму «Невидимий батальйон» на потреби руху Veteranka. Стрічка розповідає шість історій жінок-військовослужбовиць, розказаних трьома українськими режисерками: Іриною Цілик, Світланою Ліщинською та Аліною Горловою.
Благодійний показ відбувається за підтримки ГО «Інститут гендерних програм» та Національної спілки кінематографістів України. Після показу також відбудеться дискусія з представницями адвокаційної і знімальної команди фільму. Вхід на показ доступний за вільний донат на рух Veteranka від 150 грн за попередньою реєстрацією.
У суботу, 31 травня, з 11:00 до 20:30 відвідувачі зможуть побачити 26 короткометражних фільмів українських та європейських режисерок та операторок.
Серед 10 українських ігрових короткометражних фільмів та 10 українських документальних короткометражних фільмів професійне журі обере найкращі фільми категорії.
До національної ігрової конкурсної програми ввійшли:
- «Креветки, вимикач, бичок і пляшечка» Ольги Пирожик;
- «Мама» Марії Феленко;
- «Контрапункт» Єлизавети Климець;
- «8+16mm» Софії Міщенко, Марти Левченко та Артема Барвінка;
- «Територія дитинства» Марини Шкрабалюк;
- «Ти тепер хлопець» Лілії Малиш;
- «The Structure of Anima» Ольги Щирби;
- «Захоплений Дім» Анни Гончарової;
- «Ужгород, в укриття!» Олександри Горієнко;
- «Свята Софія» Марії Хомутіної.
Найкращий короткометражний ігровий фільм обиратимуть продюсерка, режисерка, менторка, співзасновниця організації «Сучасне Українське Кіно» Валерія Сочивець, продюсерка, культурна менеджерка, співзасновниця Української кіноакадемії та премії «Золота дзиґа» Юлія Сінькевич та режисерка й сценаристка, членкиня Української кіноакадемії, учасниця Berlinale Talents 2020 Жанна Озірна.
Учасники національної документальної конкурсної програми:
- «Хранителі музеїв. Розділ 1. Іванків» Соломії Козолуп;
- «А було колись» Варвари Рубаненко;
- «Руки допомоги» Ольги Бондаренко;
- «Dreams and a Lost Letter to Love» Ніки Крикун;
- «Лелеки завжди повертаються додому» Ґали Козютинської;
- «4.5.0» Анни Рури;
- «Швидкісний» Катерини Ягодки;
- «PARADOX. Документальний експеримент» Марії Татаринової;
- «Спіріт» Марії Хомутіної;
- «Оазис» Алли Мітюкової.
Переможця обиратимуть режисерка, креативна продюсерка, кураторка культурних проєктів, засновниця онлайн-платформи українського кіно Takflix.com Надія Парфан, кінооператорка Христина Лізогуб та продюсерка, співзасновниця компанії Moon Man, координаторка індустрійної платформи Docudays UA Віка Хоменко.
Також у рамках позаконкурсної програми презентують шість європейських короткометражних фільмів від кінематографісток із країн, що входять до Ради Європи: Німеччини, Туреччини, Франції, Хорватії та Італії.
Серед них:
- «So Beautiful Outside» — Tanja Ackemann (Germany);
- «Lauretta's Diaries» — Ilde Mauri (Italy);
- «The Bread of Mother Tradition» — Marko Plejić, DOP Mia Knežević (Croatia);
- «59th second» — Kateryna Ruzhyna (Czech Republic);
- «Sasha's diary» — Emma Charpentier (France);
- «Chicken broth soup» — Deniz Büyükkırlı (Turkiye).
Найкращий фільм оберуть шляхом глядацького голосування.
1 червня з 11:00 до 21:00 у межах індустрійної секції також відбудеться пітчинг проєктів короткометражних фільмів українських режисерок.
До участі запрошують режисерок із проєктами до 30 хвилин на будь-якому етапі виробництва, але з наміром мати готовий продукт до травня 2026 року, країною виробництва якого є Україна.
Під час пітчингу журі обиратиме серед 8 проєктів. Два фільми отримають повний цикл саунд-постпродакшну від Baker Street Sound Studio, а один фільм отримає 15 000 грн на оренду знімальної техніки від Tape Rental.
Подати проєкт на пітчинг можна до 21 травня. Відібрані до участі проєкти оголосять 25 травня. Пітчинг відбудеться 1 червня в Будинку кіно.
Кращі проєкти пітчингу обиратимуть драматургиня, режисерка, сценаристка та шоуранерка Наталка Ворожбит, продюсер Film.ua, викладач, куратор продюсерського курсу в Українській кіношколі, автор телеграм-каналу «Продакшн думок» Кирило Горобець, кінокураторка, культурна менеджерка, фестивальна відбірниця та координаторка проєктів з культурної дипломатії, авторка «Твоєї книги про кіно» Ольга Бірзул, представник Baker Street Sound Studio, cаундпродюсер Сергій Гудзь, представник Tape Rental, звукорежисер та музикант Олег Усик.
Крім того, 1 червня у Блакитній вітальні Будинку кіно відбудеться лекторій для власників індустрійних абонементів:
1) «Стартовий гайд для кінематографісток: як не боятися грошей»
Лекторка — Тамара Сафарова — мисткиня, фінансова менеджерка та бухгалтерка, що спеціалізується на креативних індустріях і культурних проєктах. Авторка курсу «Бухгалтерія для митців».
2) «Про промоцію фільму за чашкою еспресо. Коротко та змістовно»
Лекторка — Аліса Калюжна — промопродюсерка в кіноіндустрії. Учасниця воркшопу з маркетингу EAVE у 2024 році та програми Berlinale Talents у 2025 році. Має понад 15 років досвіду роботи в піарі та маркетингу.
3) «Творчий тандем: режисерка + кастинг-директорка»
Лекторка — Орина Петрова — кастинг-директорка з досвідом роботи на телебаченні, у виробництві фільмів та серіалів, серед яких «Буча», «Новорічна зміна», «Харків мʼюзік фест відбувся», «Зозулі», «Я — Надія» та багато інших.
4) «Кіно має звучати»
Лекторка — Ольга Сльозко — засновниця та ідейна натхненниця студії Baker Street Studio, медіаменеджерка, активістка та операційна менеджерка ГО Vitsche Berlin, яка поєднує креативність із соціальним впливом.
Лектор — Сергій Гудзь — саундпродюсер із понад 15-річним досвідом у телебаченні, кіно, рекламі та музиці. Працював над проєктами «Танцюють всі», «Х-Фактор», «Україна має талант», «Спіймати Кайдаша» та іншими.
На платформі TicketBox можна придбати фестивальні та індустрійні абонементи. Для військовослужбовців вхід безкоштовний за наявності чинного посвідчення, а для студентів передбачена знижка.
Нагадаємо, з 13 до 22 червня в Україні у гібридному форматі проходитиме 12-й український кінофестиваль для дітей і підлітків «Чілдрен Кінофест». Відвідати покази в кінотеатрах та онлайн можна безкоштовно за умови попередньої реєстрації, яка розпочнеться 6 червня. Переглянути програму можна тут.
Фото: «Гаккебуш»
