22 травня - спеціальний показ документального фільму «Люди зі Сталі» режисера Сергія Фоменка

22 травня - спеціальний показ документального фільму «Люди зі Сталі» режисера Сергія Фоменка

20 Травня 2025
0
212

22 травня - спеціальний показ документального фільму «Люди зі Сталі» режисера Сергія Фоменка

0
212
Захисники Маріуполя та їх рідні розповідають правдиву історію подій, що відбувалися з лютого по травень 2022 року.
22 травня - спеціальний показ документального фільму «Люди зі Сталі» режисера Сергія Фоменка
22 травня - спеціальний показ документального фільму «Люди зі Сталі» режисера Сергія Фоменка

22 травня з нагоди завершення міжнародного туру «Культура vs війна. Сергій Фоменко» відбудеться спеціальний показ документального фільму «People of Steel/Люди зі Сталі».

Коли: 22 травня о 17:00

Де: Будинок Кіно, синій зал (вул. Саксаганського, 6)

У програмі презентації:

  • 17:00 – прес-брифінг з учасниками творчої групи фільму
  • 18:00 – показ документального фільму «People of Steel/Люди зі Сталі» 

Захисники Маріуполя та їх рідні розповідають правдиву історію подій, що відбувалися з лютого по травень 2022 року, під час битви за Маріуполь, в оточеному російськими військами місті.

Фільм «Люди зі Сталі» – це також історія подальшої боротьби родин захисників Маріуполя та Азовсталі за звільнення з полону своїх рідних та близьких. Паралельна сюжетна лінія стрічки висвітлює історичний контекст та хронологію героїчної боротьби українців у війні за незалежність, демократію, та європейський вибір. У війні, яку розпочала росія проти України в 2014 році, після перемоги українців в Революції Гідності, повалення корумпованого режиму і втечі з України проросійського президента-маріонетки В. Януковича. Важка кривава війна, що перейшла у повномасштабну фазу в лютому 2022 року. Одним з найбільш страшних військових злочинів росії у повномасштабній фазі війни з в лютого 2022 року є знищення та окупація міста Маріуполь та геноцид його мешканців. 

                                                          

Робота над фільмом почалася в грудні 2022 року. Наприкінці червня 2024 року фільм був готовий, і в липні-серпні 2024 року в рамках комплексного проєкту «Культура vs війна», за підтримки Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» відбулися допрем’єрні покази стрічки у Франції, Іспанії та Польщі.

Також фільм «Люди зі Сталі» побачили глядачі в Парижі під час «Олімпійських ігор-2024» в Олімпійському хабі Ukraine House Volia Space, в Раді Європи в Страсбурзі, пізніше у іспанських Валенсії та Барселоні, польському Кракові. У грудні 2024 року відбувся тур містами Німеччини, серед яких Лейпциг, Гамбург, Дрезден, Нюрнберг, Дюсельдорф, Франкфурт-на-Майні та ін. У січні-лютому цього року стрічку подивились в Лондоні, Ліверпулі, Манчестері, Глазго, Бірмінгемі, Единбурзі та Варшаві.

Міжнародний тур «Культура vs війна. Сергій Фоменко», присвячений темі українських військовополонених, тривав з середини березня 2025 року і пройшов у 13 містах США, серед яких Нью-Йорк, Вашингтон, Чикаго, Сан-Франциско, Міннеаполіс та ін. Формат туру поєднав перегляди фільму, творчі зустрічі та публічні обговорення, що дозволило ефективно комунікувати важливі теми до міжнародної аудиторії. Покази фільму в Нью Йорку та Вашингтоні відвідали режисер фільму «Ідентифікація Борна» та «Містер і місіс Сміт» Doug Liman, омбудсмен України Дмитро Лубінець, Посол України в США Оксана Маркарова, митрополит Української греко-католицької церкви та президент Українського католицького університету Борис Гудзяк, міжнародні представники та делегати ООН, громадських організацій «Український конгресовий комітет Америки», «Союзу Українок Америки», благодійних фондів, представники медіа. Загалом за 10 місяців в рамках міжнародного туру відбулись 53 покази. 

«Я знімаю і роблю документальні фільми про українців і Україну. Про нашу історію, культуру, війну та про людей, які цю історію пишуть своїм життям і своєю кров’ю. Це не перший мій  фільм, але він найскладніший для мене. Війна за Україну, битва за Маріуполь, історії людей цієї битви – це героїчна, страшна, надихаюча і болюча тема водночас. «Люди зі Сталі» – це про дух, відповідальність, чесність і правду. І цю правду – про російські військові злочини в Україні, про героїзм і мужність наших людей – «Людей зі сталі» – мають бачити і чути люди в усьому світі! Щоб кожен день тримати фокус уваги на Україні, щоб зробити все можливе і неможливе для звільнення з пекла полону наших героїв. У «Людей зі Сталі» є своя місія і мета – допомогти звільнити з полону наших людей. Це фільм спеціального призначення» – розповідає про стрічку Сергій Фоменко, український музикант, фронтмен гурту «Мандри» режисер та продюсер документальних фільмів, учасник оборони Києва, громадський діяч.

Спеціально для фільму українським художником Матвієм Вайсбергом була створена графічна серія малюнків «Хроніки війни». У фільмі також є ілюстрації Катерини Прокопенко та інших українських художників, на тему битви за Маріуполь та Азовсталь.

Герої фільму: 

  • Денис Прокопенко, захисник Маріуполя, Азов
  • Катерина Прокопенко, голова Асоціації родин захисників Маріуполя
  • Ілля Самойленко, захисник Маріуполя, Азов
  • Алла Самойленко, Асоціація родин захисників Маріуполя
  • Ігор Бензерук, захисник Маріуполя, Азов
  • Алла Березницька, медикиня Азова
  • Орест Козацький, захисник Маріуполя, Азов
  • Олена Кушнір, медикиня НГУ, (RIP)
  • Захисники та мешканці Маріуполя.

Творча група фільму: 

  • Сергій Фоменко – режисер, продюсер, автор текстів та сценарію
  • Андрій Різоль – співпродюсер
  • Руслан Богдан – оператор-постановник  
  • Юрій Коновальський – оператор 
  • Дмитро Бородін – фокус-пулер
  • Сергій Півненко, Максим Лінецький – режисери монтажу
  • Андрій Обод, Денис Рискаль – звукорежисери
  • Валентин Андрєєв, Олег Дубровський та Григорій Плевако – комп’ютерний дизайн та анімація theDBpost 
  • Марія Соломія – ведуча 

Відео та фото: Дмитра Козацького, Максима Дондюка, Юрія Грузінова, Євгена Сосновського, Владислава Мусієнка, Володимира «Джона» Миронюка, Олени Сугак та ін. Також у фільмі використані ексклюзивні документальні кадри з архівів бригади «Азов», Reuters, СБУ та МВС України. 

Співорганізатори подій туру — Асоціація «Дивись українське!», за підтримки Фонд «МХП-Громаді», компанії «Baker Tilly Ukraine» за сприяння Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, Міністерства культури та стратегічних комунікацій України та Міністерства закордонних справ України.

З питань акредитації, запрошення режисера у прямі ефіри / включення меседжерами / інтерв’ю - звертайтеся до:

Юрій Гулевич: 067-448 05 35, ygulevich@gmail.com

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
212
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду