
Журналістка «Голосу Америки» Ірина Шинкаренко вдруге отримала повідомлення про звільнення
Журналістка «Голосу Америки» Ірина Шинкаренко вдруге отримала повідомлення про звільнення


Журналістка Української служби «Голосу Америки» Ірина Шинкаренко повторно отримала лист про звільнення — цього разу з формулюванням «з міркувань зручності». Про це йдеться в її повідомленні у фейсбуці.
Вона подякувала колегам і глядачам за підтримку.
«Друзі, хочу подякувати за те, що багато з вас, самі перебуваючи в дуже непростих ситуаціях, цікавилися і турбувалися про те, як справи у мене. У четвер, 15 травня, я, як і багато інших працівників "Голосу Америки", вдруге отримала повідомлення про звільнення.
У листі, який прийшов на особистий email, зазначено, що контракт зі мною розривають із “міркувань зручності”. Співпраця припиняється 30 травня.
Свій перший лист про звільнення я отримала майже два місяці тому, 16 березня, після чого мені дозволили зайти в будівлю “Голосу Америки”, здати перепустку і техніку та забрати свої речі в супроводі охорони (зараз цю будівлю виставили на продаж, хоча там ще є особисті речі моїх колег)», — написала вона.
Попри те, що триває судова боротьба проти скорочень та знищення Української служби «Голосу Америки», це не зупинило процес звільнень.
«“Голос Америки Українською” для мене точно більше, ніж просто робота. Дуже пишаюся, що була частинкою чудового колективу. Мені пощастило з вами працювати і дружити», — зазначила журналістка.
Шинкаренко також подякувала героям своїх сюжетів і поділилася особистими спогадами:
«Якщо дуже сумуватиму чи почуватимуся розгублено, передивлюся деякі з цих історій і надихнуся силою людей, з якими пощастило записувати інтерв’ю».
Вона додала, що серед нереалізованих проєктів, які не вийшли в ефір через скорочення, були два сюжети — про українських лікарів, які проходять стажування у США, та про ініціативу з пошуку й визнання українських митців, які зробили внесок у культуру Америки, але довгий час залишалися в тіні або помилково вважалися «російськими».
«Дякую людям, які, незалежно від зміни політиків і курсів, продовжують робити корисне та добре», — підсумувала вона.
Окрім того, Ірина Шинкаренко поділилася спогадами з роботи: зокрема, кадром з інавгурації Дональда Трампа, де серед натовпу несподівано проїхався чоловік з українським прапором, а також зустріччю з 93-річним американським ветераном литовського походження Вітаутасом Пачкаускасом, який постійно підтримує Україну в Конгресі США.
Ірина Шинкаренко долучилася до команди Української служби «Голосу Америки» у 2022 році та розповідала життєві історії про «звичайних, на перший погляд, людей».
Нагадаємо, 14 березня президент США Дональд Трамп видав указ про скорочення функцій і кількості співробітників семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода», «Голосом Америки» та «Радіо Вільна Азія».
«Голос Америки» фактично припинив роботу, але організацію не закрили. Керівництво Агентства USAGM анонсувало, що агенція буде «реорганізована» і зменшена в розмірах. Водночас українська служба «Голосу Америки» припиняє співпрацю з людьми, які працювали за персональними контрактами (PSC).
22 березня стало відомо, що журналісти «Голосу Америки» подали до суду на адміністрацію Дональда Трампа. 29 березня Федеральний суд США тимчасово призупинив спроби адміністрації Трампа ліквідувати медіакомпанію «Голос Америки».
22 квітня федеральний суд у Вашингтоні постановив, що адміністрація президента США Дональда Трампа має відновити роботу «Голосу Америки» та його співробітників, а також кількох інших новинних агенцій, якими опікується Агенція США з глобальних медіа (USAGM) — «Радіо Вільна Азія» та Близькосхідної мовної мережі (MBN).
2 травня ввечері працівникам «Голосу Америки», які перебували у вимушеній відпустці, відновили доступ до внутрішніх мереж. На електронну пошту їм прийшов лист від керівників USAGM, у якому зазначалося, що найближчими днями їм нададуть «вказівки про наступні кроки».
3 травня федеральний апеляційний суд у США заблокував рішення, яке зобов’язувало адміністрацію Трампа повернути понад 1000 співробітників «Голосу Америки» на роботу.
15 травня стало відомо, що адміністрація президента США виставила на продаж будівлю штаб-квартири «Голосу Америки» у Вашингтоні, що була внесена до списку «прискореної ліквідації» в межах зусиль зі зменшення впливу уряду на нерухомість.
16 травня повідомлялось, що понад 500 підрядників «Голосу Америки» можуть втратити роботу вже 30 травня. Це відбувається на тлі продовження судової боротьби між новинною службою та адміністрацією президента США Дональда Трампа через ліквідацію Агентства США з глобальних медіа (USAGM).
Фото: Ірина Шинкаренко / фейсбук
