Журналістка Катерина Лісунова стала членкинею PEN America (ОНОВЛЕНО)

Журналістка Катерина Лісунова стала членкинею PEN America (ОНОВЛЕНО)

19 Травня 2025
0
612
19 Травня 2025
08:50

Журналістка Катерина Лісунова стала членкинею PEN America (ОНОВЛЕНО)

0
612
Вона отримала спеціальне запрошення приєднатися до організації.
Журналістка Катерина Лісунова стала членкинею PEN America (ОНОВЛЕНО)
Журналістка Катерина Лісунова стала членкинею PEN America (ОНОВЛЕНО)

Журналістка «Голосу Америки» Катерина Лісунова стала членкинею PEN America. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

«Для мене велика честь отримати спеціальне запрошення приєднатися до PEN America. Щиро дякую цій організації за відданість справі захисту свободи слова та підтримку журналістів "Голосу Америки"», — написала журналістка.

Катерина також опублікувала частину вітального листа, в якому їй подякували від імені президентки PEN America Дженніфер Фінні Бойлан, Ради директорів і всієї команди за позитивну відповідь на їхню пропозицію долучитися до організації.

«Наша організація працює на перетині літератури та прав людини, захищаючи свободу слова в Сполучених Штатах і по всьому світу. Як наша членкиня, ви долучаєтеся до захисту свободи висловлювання, боротьби з цензурою, підтримки літературної майстерності, допомоги переслідуваним письменникам і відстоювання творчої свободи», — йдеться у листі. 

Фото: фейсбук-сторінка Катерини Лісунової

ОНОВЛЕННЯ: У розмові з «Детектором медіа» Катерина Лісунова сказала, що членство в цій організації є посиленням голосу тих, хто бореться за свободу слова — як у художній і документальній літературі, так і в журналістиці. Вона також вважає, що це визнання важливості журналістів «Голосу Америки» та їхньої роботи.

«Саме членство є лише доповненням до гранту, який я отримала від PEN America в рамках спеціально створеного Фонду на підтримку журналістів Агентства США з глобальних медіа — PEN America’s USAGM Emergency Financial Fund. Знаю, що аналогічний грант і компліментарне членство було також надано моїй колезі, талановитій журналістці Ірині Шинкаренко.

Ми з нею свого часу працювали над серією інтерв’ю — "Історії родин загиблих американських добровольців", — які після втрати синів  у російській війні продовжують лобіювати інтереси України. Нині ці матеріали представлені у Національному музеї історії України у Другій світовій війні, як частина виставки For Freedom», — розповіла журналістка. 

Катерина Лісунова зазначила, що цінності PEN America, яка вже понад сто років захищає права журналістів і бореться за свободу слова, «глибоко перегукуються з моїми — як професійними, так і моральними».

За словами журналістки, статус члена PEN America передбачає, що людина має бути зацікавлена у свободі слова, літературі та письменництві, а також гідно представляти свою професію. Членство надає доступ до освітніх і творчих програм, журналістських грантів, а також спільноти PEN — клубу, до якого входять письменники й журналісти, готові ділитися досвідом і підтримкою у реалізації нових ідей.

Вона зауважила, що PEN America нічого не вимагає від своїх членів, а навпаки прагне полегшити їхнє професійне життя і посилити голос.

«У моєму випадку — як і у випадку моєї колеги Ірини Шинкаренко — нам виділили грант на підтримку нашої роботи, а також запросили стати членами PEN America на безоплатній основі. На жаль, я не знаю, скільки журналістів "Голосу Америки" або загалом Агентства США з глобальних медіа отримали цю честь.

Це рішення було ухвалене не щоб зобов’язати нас до чогось, а навпаки — щоб ми могли продовжувати свою роботу й служіння професії, попри складні обставини, в яких опинилися. Це, у певному сенсі, — простягнута рука підтримки й мовчазне прохання: не зупиняйся. Keep up the good work», — додала Катерина Лісунова.

Нещодавно журналістка отримала офіційну подяку і стала амбасадоркою міжнародної жіночої ініціативи The Women’s Voice in Action, що базується у Вашингтоні. Подяка вручена за внесок Катерини у розвиток міжнародної журналістики, послідовне висвітлення війни Росії проти України та активну участь у просуванні голосу українських жінок на світовій арені.

Вона є першою українською журналісткою-резиденткою в ООН, а також єдиною представницею українських медіа, яка системно працювала в Конгресі США, фокусуючись на темах російської агресії, безпеки, демократії та дезінформації.

Нагадаємо, Катерина Лісунова стала міжнародною кореспонденткою української служби «Голосу Америки» у вересні 2021 року. До цього вона працювала спеціальною кореспонденткою «Прямого каналу» та фрилансеркою «ВВС Україна» у США.

Фото: фейсбук-сторінка Катерини Лісунової

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
612
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду