
Фестиваль Docudays UA оголосив програму «Docu/Юність»


Фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив програму «Docu/Юність», до якої ввійшло шість фільмів. Про це «Детектору медіа» розповіли у пресслужбі фестивалю.
«Цьогорічна програма Docu/Юність фокусується на становленні особистості у складних, а іноді – чужих та ворожих умовах. Пошук сил і мотивації, щоб рухатися до своєї мети всупереч усьому й бути сильнішим за обставини, став основною темою фільмів, що увійшли до цієї добірки», — повідомили організатори фестивалю.
До програми «Docu/Юність» ввійшли:
-
Канадський «Трек» режисера Раяна Сідху показує історію трьох боснійських підлітків. Разом зі своїм тренером вони відновлюють занедбану (списану графіті й зі слідами від куль війни) спортивну трасу для санного спорту, зведену до Олімпійських ігор у Сараєво 1984 року. Фільм розповідає про те, як важливо зберегти віру в себе та свою мрію попри все.
-
Герой нідерландської роботи Семмі Шефа Ідрісу «Король Рідван» – 20-річний мешканець Леувардена – популярний у своєму місті за створеними власноруч тікток-роликами, які стають вірусними. Фільм ставить питання про крихкі межі соціальних мереж. Оскільки причина «популярності» Рідвана також криється в кепкуванні оточення над людиною з вираженою інтелектуальною недостатністю.
-
«Дім, якого шукаєш» режисерки Паріси Амінолахі показує сім'ю іранських біженців – батька і його двох доньок, які оселяються у Швеції та обживають нову домівку. Фільм порушує питання того, наскільки сприйнятливі діти до зміни місць і наскільки легко їм почати сприймати нове місце проживання як свій дім.
-
Польська робота Емі Бухвальд «Відлуння» зачіпає характерні для підліткового віку риси через висловлювання героя та героїні, котрі проходять курс логопедичного лікування. Щоб подолати заїкання, їм потрібно перестати боятися свого голосу й соромитися. Це – перший крок, який стає початком їхнього усвідомленого шляху до самого себе.
-
Індійська стрічка Пурви Бхат «Про що фільм?» – лауреат премії IDFA за найкращий молодіжний документальний фільм (9–12 років). Порушуючи питання довіри між дітьми й батьками у спілкуванні на незручні теми, режисерка занурює глядачів і глядачок у відчуття дітей, які стикаються з дискомфортом та відторгненням.
-
Анімація «Mû» німецької режисерки Малін Нойманн розповідає про подорож дитини на казковій істоті у пошуках шляху до повернення води, що зникла. Подорож, в якій треба вірити в те, що шукаєш, й у те, чого бажаєш. Бо винагорода за віру та щирість завжди приходить сповна.
Нагадаємо, 22-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться у Києві та онлайн з 6 по 13 червня 2025 року.
Нещодавно фестиваль Docudays UA оголосив фільми конкурсної програми «Docu/Коротко». У програмі представлять 15 стрічок із 14 країн світу в жанрах документальної анімації, фільмів-портретів, гібридних формах та креативній документалістиці.
Раніше Docudays UA оголосив програму національного конкурсу «Docu/Україна». До неї ввійшло п’ять документальних фільмів, які ілюструють стрімкий розвиток сучасного українського кінематографа.
Фото: надане організаторами
