
У Львові стартувала одинадцята медіаконференція LMF 2025


15 травня у Львові стартувала одинадцята медіаконференція LMF 2025, фокусна тема якої — «Називати речі своїми іменами: вибір, рішення, відповідальність». Захід відкрила очільниця Львівського медіафоруму Ольга Мирович.
«Називати речі своїми іменами — місія, яку розділяємо ми всі незалежно від ролі: журналісти, громадські лідери, дієвці культури, службовці й політики. Як знати, чи ми рухаємося шляхом до її втілення? Ми напевне зрозуміємо це, коли солідарність у боротьбі за демократію і права людини вийде з тісних приміщень для приватних зустрічей і з віртуального простору соціальних мереж на вулиці та виборчі дільниці. Коли мирні плани будуть спиратися на факти і встановлювати справедливість, а не передавати криваву естафету наступним поколінням. Коли ідентичність не зазнаватиме фізичних чи політичних атак, а право кожної людини на життя не потребуватиме, аби за нього хтось загинув», — сказала Мирович.
З промовою під час відкриття LMF 2025 також виступила політична аналітикиня, експертка із зовнішньої та безпекової політики й громадянського суспільства України, парамедикиня батальйону «Госпітальєри» Катерина Зарембо.
Вона зауважила, що сприймає гасло цьогорічної конференції «як запрошення до відвертої розмови, без страхів та самоцензури».
«Чи вірите ви у демократію як цінність? Якщо так, як ви її практикуєте? Я думаю, що на дванадцятий рік війни Росії проти України вже нікому не треба пояснювати, що це війна не тільки за незалежність і свободу України, а за весь вільний світ. Це війна демократії проти диктатури. А значить, це і ваша війна», — сказала Зарембо.
Її думку підтримав і другий ключовий спікер, директор Фонду Брентхерста Грег Міллс.
«Ваша боротьба — наша боротьба. Якщо Україна зазнає поразки, а Росія переможе, тоді ми всі будемо в програші. І якщо демократія зазнає краху, а страх, репресії та груба сила переважать у цих обставинах, багато авторитарних держав отримають від цього підтримку та заохочення», — сказав він.
Нагадаємо, у програмі цьогорічної конференції є два потоки — Frankly Spoken, який охоплює виклики медіа і демократії в глобальному контексті, та Smartly Done, присвячений щоденній роботі й викликам українських та іноземних фахівців у сфері медіа й комунікацій. Детальніше ознайомитися з розкладом можна за посиланням.
Протягом трьох днів у Львові обговорюватимуть виклики, з якими стикаються медіа та демократія в глобальному контексті — від інформаційної безпеки та свободи слова до журналістської відповідальності та ролі медіа в часи змін і криз, а також досліджуватимуть актуальні виклики, з якими стикаються як українські, так і міжнародні медіапрофесіонали.
Ключові події транслюватимуть у прямому ефірі на фейсбук-сторінках Львівського медіафоруму, «Медіагрупи Накипіло» та «Медіамейкера».
LMF відбувається у Львові з травня 2013 року. На сцені конференції обговорюють важливе й актуальне для суспільства: війну, відновлення, свободу слова, розвиток медіаринку, міжнародну політику.
Фото: Львівський медіафорум
