
Гарвард розширив свій позов проти адміністрації Трампа


У вівторок, 13 травня, Гарвардський університет розширив свій судовий позов, оскаржуючи дії адміністрації Трампа щодо скорочення мільярдів доларів федерального фінансування асоціації Ліги плюща (асоціація восьми найстаріших американських університетів. — Ред.). Це сталося після того, як чиновники припинили надання Гарварду додаткових грантів на суму 450 мільйонів доларів.
Про це повідомляє Reuters.
Гарвард подав змінену скаргу до федерального суду в Бостоні через кілька годин після того, як федеральна робоча група з питань антисемітизму оголосила, що вісім урядових агентств скасовують додаткові гранти на додачу до 2,2 мільярда доларів фінансування, яке вже припинила адміністрація президента США.
Робоча група, до складу якої входять представники міністерств освіти, охорони здоров’я та соціальних служб США, а також Міністерство юстиції, зробила це після того, як звинуватила навчальний заклад у нездатності протистояти «повсюдній расовій дискримінації та антисемітським домаганням, що переслідують його кампус».
У відповідь Гарвард розширив позов, який вперше подав 22 квітня після того, як адміністрація заморозила початкові 2,2 мільярда доларів, щоб покрити скорочення дослідницьких грантів від міністерств оборони та енергетики США, а також Національного наукового фонду.
Переглянута скарга також містить незгоду з рішенням адміністрації, оголошеним минулого тижня в листі міністерки освіти Лінди Макмахон, заморозити мільярди доларів майбутніх дослідницьких грантів та іншої допомоги доти, доки найстаріший і найбагатший коледж країни не погодиться на вимоги адміністрації.
Гарвард стверджує, що радикальні вимоги адміністрації Трампа порушують гарантії свободи слова, передбачені Першою поправкою до Конституції США. В університеті стверджують, що масове заморожування фінансування є надто широким і було запроваджено без дотримання належних процедур.
Гарвардський університет просить окружну суддю США Елісон Берроуз визнати дії адміністрації президента США незаконними і заблокувати припинення грантів. Попередньо дебати у справі призначили на 21 липня.
Як пише Reuters, Дональд Трамп стверджував, що пропалестинські протестувальники у Гарварді є антисемітами і симпатизують ХАМАСу. Протестувальники, зокрема деякі єврейські групи, кажуть, що уряд помилково ототожнює їхню критику дій Ізраїлю в Газі з антисемітизмом, а їхній захист прав палестинців — з підтримкою екстремізму.
Університет заявив, що відданий боротьбі з антисемітизмом і вжив заходів, щоб гарантувати безпеку і гостинність свого кампусу для єврейських та ізраїльських студентів. Він заявив, що дії адміністрації є загрозою для академічної свободи.
Гарвард має фонд у 53 мільярди доларів, найбільший серед усіх університетів США, але ці кошти часто обмежені і використовуються на такі речі, як фінансова допомога та стипендії.
Нагадаємо, 14 квітня Федеральний уряд США заморозив гранти Гарвардському університету на 2,2 мільярда доларів та контракти на суму 60 мільйонів доларів.
Пізніше адміністрація Трампа закликала Гарвардський університет просити вибачення за антисемітизм та поставила під сумнів мету федерального фінансування. Також університет закликали скасувати програми різноманітності, рівності та інклюзії (DEI).
22 квітня Гарвардський університет подав позов проти адміністрації Трампа до федерального суду, звинувативши Білий дім у «свавільній та неконституційній кампанії», мета якої — «покарати Гарвард за захист своїх конституційних прав».
Фото: thecrimson.com
