У Держспецзв’язку розробляють реєстр заборонених програм

У Держспецзв’язку розробляють реєстр заборонених програм

13 Травня 2025
0
460
13 Травня 2025
11:52

У Держспецзв’язку розробляють реєстр заборонених програм

0
460
Адміністрація відомства зараз виходить на фінальну стадію підготовки проєкту постанови Кабміну, яка буде регулювати створення і використання реєстру забороненого програмного забезпечення.
У Держспецзв’язку розробляють реєстр заборонених програм
У Держспецзв’язку розробляють реєстр заборонених програм

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України працює над проєктом постанови Кабінету Міністрів про створення та використання реєстру забороненого програмного забезпечення (ПЗ).

Про це сказав директор Департаменту державного контролю у сфері захисту інформації та аудиту безпеки Адміністрації Держспецзв’язку Ігор Стельник на панельній дискусії «Ворожий софт: як держава та суспільство протистоять ворогу і знаходять рішення» у межах конференції «Своє.ІТ 2025» у Києві.

За словами Стельника, питання ворожого софту дуже болюче. Постійно відбувається мімікрування певного ворожого програмного забезпечення під вітчизняні чи європейські бренди.

 «Незважаючи на рішення Ради національної безпеки й оборони України, згідно з яким до низки російських вебсторінок та програмних продуктів застосовувалися обмежувальні заходи (санкції), з різних причин не всі користувачі перейшли на вітчизняне чи іноземне програмне забезпечення. Вирішити цю проблему має нещодавно ухвалений закон 4336-ІХ. Він зобов’язав державні органи використовувати програмне забезпечення, за винятком того, що буде включене в реєстр забороненого ПЗ», — йдеться у повідомленні Держспецзв’язку. 

Там додали, що адміністрація відомства зараз виходить на фінальну стадію підготовки проєкту постанови Кабміну, яка буде регулювати створення і використання реєстру забороненого програмного забезпечення.

«Я б дуже хотів, і навіть наполягав, щоб до процесу вибору критеріїв включення ПЗ до цього реєстру була залучена професійна спільнота», — сказав Ігор Стельник.

У Держспецзв’язку нагадали, що конференція «Своє.ІТ 2025» відбулася в Києві. На ній говорили про те, як українські ІТ-рішення працюють, масштабуються і замінюють чужі аналоги, включно з російськими продуктами.

Нагадаємо, що в Україні низка університетів та державних установ обмежила використання телеграму. Зокрема, користуватися телеграмом на комп’ютерах, які використовують у службових цілях, заборонили посадовцям Сіверської та Покровської громад на Донеччині, а також працівникам Хмельницької міськради та комунальних установ.

Нещодавно про рішення відмовитися від телеграму повідомили в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

Фото: Держспецзв’язку 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
460
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду