Сайт видання Liga.net зазнав масованої DDoS-атаки (ДОПОВНЕНО)

Сайт видання Liga.net зазнав масованої DDoS-атаки (ДОПОВНЕНО)

12 Травня 2025
0
755
12 Травня 2025
14:40

Сайт видання Liga.net зазнав масованої DDoS-атаки (ДОПОВНЕНО)

0
755
Ціль нападу — колонка консультантки зі стратегічних комунікацій Надії Потоцької щодо питання ціннісних розламів в українському суспільстві на тлі конфлікту навколо блогерки Анни Алхім.
Сайт видання Liga.net зазнав масованої DDoS-атаки (ДОПОВНЕНО)
Сайт видання Liga.net зазнав масованої DDoS-атаки (ДОПОВНЕНО)

Сайт видання Liga.net 12 травня зазнав масованої DDoS-атаки, ціллю якої стала колонка консультантки зі стратегічних комунікацій Надії Потоцької про ціннісні розлами в українському суспільстві на тлі конфлікту навколо блогерки Анни Алхім. Про це повідомили на сайті Liga.net.

Кібератака розпочалася о 08:20 і тривала до 14:00.

У виданні зазначили, що матеріал Надії Потоцької є суб’єктивною думкою, з якою читач може і не погоджуватись, а можливість вільно висловлювати позицію є основою демократичного суспільства.

Liga.net засудила будь-які форми тиску на свободу слова та зауважила, що спроби вивести з ладу роботу медіа через незгоду з публікацією є не позицією, а агресією. 

«Цей матеріал не про конкретну людину, він не ображає чиюсь гідність і не призначає агресорів чи жертв. Це спроба проаналізувати першопричини глибокого розколу у суспільстві і запропонувати рішення, які можуть допомогти його подолати.

Але ця атака на наше медіа доводить, що суспільство не вміє обговорювати проблеми по-дорослому, не може будувати цивілізованої дискусії навколо глибоко болючих питань», — прокоментувала головна редакторка медіа Юлія Банкова.

ОНОВЛЕННЯ: У коментарі «Детектору медіа» редакторка розповіла, що зранку команда розробки та підтримки медіа отримала сповіщення від системи захисту про підозрілу активність. Вона зафіксувала різке зростання кількості запитів до серверів, після чого почалися збої в доступі до сайту.

За її словами, сайт міг періодично працювати, коли команді вдавалося частково відсіяти зайвий трафік у реальному часі. Проте джерела, з яких надходила атака, постійно оновлювались, тож доводилось оперативно вносити корективи в налаштування серверів і системи захисту.

Технічна команда була зосереджена на стабілізації систем, тоді як журналісти та SMM-команда працювали у штатному режимі. Новини з’являлись у соціальних мережах.

«Атака велася з різних країн, з різних континентів, з декількох десятків адрес. Тому чітко встановити, хто за нею стоїть, важко. Однак вибір цілі вказує на те, що атакуючі розуміли контекст цієї думки і її важливість. Імовірно, хтось свідомо намагався приглушити важливу суспільну дискусію», — сказала Юлія Банкова.

Зазначимо, що приводом для матеріалу Надії Потоцької про конфлікт цінностей в Україні стало обговорення ситуації з блогеркою Анною Алхім (Буряченко), яка під час вечірки у блогерки Стасі Макєєвої відреагувала невдоволенням та роздратуванням на прохання ведучого заспівати українську пісню.

Відео з цим моментом поширилося мережею. Користувачі також почали обговорювати проросійські висловлювання та публікації російського контенту Алхім.

Зокрема, з критикою Алхім виступила інша блогерка та волонтерка Олена Мандзюк, яка закликала СБУ вжити заходів стосовно Анни Буряченко, яка називає Путіна «красавчиком». Свою думку стосовно дій та слів Алхім також висловлювали активіст Сергій Стерненко, ветеран Олександр Терен та інші. Водночас на захист Анни Алхім стали її підписники та деякі блогери, зокрема Соня Морозюк та Санта Дімопулос.

Надія Потоцька у своїй колонці на Liga.net зазначила, що мовне питання та споживання російського контенту стали маркерами ідентичності та ставлення до війни.

«У цьому кейсі важливо розуміти: публічність = відповідальність. І навіть якщо ви не є політиком чи журналістом, ваша медійна вага формує уявлення про норму. Суспільство змінилось. Більше не працює нейтральність. "Я не в політиці" більше не є виправданням. Публічність стала полем відповідальності. Мова — тестом на приналежність», — ідеться в колонці.

Авторка закликала протидіяти російській культурній експансії шляхом обмеження доступу до проросійського контенту, інвестицій в український контент та етичного суспільного тиску й критики.

Фото: Liga.net

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
755
Читайте також
30.01.2025 19:51
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
674
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду