
Від імені журналіста Юрія Луканова створили профіль у фейсбуці, на якому поширюють меми про Порошенка
Від імені журналіста Юрія Луканова створили профіль у фейсбуці, на якому поширюють меми про Порошенка


Від імені журналіста Юрія Луканова невідомі створили профіль у фейсбуці, на якому поширюють меми про п'ятого президента України Петра Порошенка та його політичну партію «Європейську солідарність».
Луканов вважає, що цю сторінку створив хтось із прихильників чинної влади. Про це він розповів у коментарі «Детектору медіа».
«Я позиціоную себе як журналіст, який часто валяє дурня. І от вирішив зробити телеграм-канал "Хуйло". Чорний і білий гумор. І також відповідний канал на ютубі, де пощу короткі мультики, які я зліпив з допомогою ШІ. Дуже кумедна річ. Ясно, що критики зазнає і влада.
Мені здається, що цей профіль від мого імені створив хтось із прихильників влади. Щоб мене потролити. Я оцінив би тролінг. Але створити мій профіль і ліпити там фотожаби на опонентів влади — це найменш дотепне, що може бути», — сказав Юрій Луканов.
Журналіст уже поскаржився на фейковий профіль у техпідтримку фейсбуку, однак результату поки що немає.
Цю ситуацію «Детектору медіа» також прокоментував юрист і заступник директорки Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай. Він розповів, що перше, що потрібно робити в таких випадках, це скаржитись на фейковий профіль.
«Meta навряд чи розкриє інформацію про шахрайський профіль без судового рішення. Тому єдиний спосіб — це масово скаржитись», — сказав юрист.
Якщо ж цей механізм не спрацьовує, тоді Ігор Розкладай радить звернутися в Центр демократії та верховенства права, який є довіреним партнером компанії Meta і має мандат на подання скарги щодо видалення фейкового профілю.
Водночас юрист додав, що таке може трапитися з будь-ким.
«Від цього не застрахований ніхто. Є клони, які створюються з метою шахрайства. Від цього сильно страждають волонтери, бо їх клонують час від часу, і є шахраї, які в такий спосіб намагаються перехопити збір грошей. Також можуть бути клони, створені росіянами. Може бути дуже багато причин, чому так відбувається. Але головне, що потрібно, — це масово скаржитись», — пояснив Розкладай.
Нагадаємо, торік у грудні шахраї створили фейковий акаунт телеведучої Тетяни Цимбал і від її імені просили контакти військових та політиків.
Фото: «Радіо Свобода»

