«Репортери без кордонів» засудили активізацію цензури в Індії

«Репортери без кордонів» засудили активізацію цензури в Індії

10 Травня 2025
0
313
10 Травня 2025
15:30

«Репортери без кордонів» засудили активізацію цензури в Індії

0
313
Поширення цензури відбувається на тлі військової ескалації між Індією та Пакистаном.
«Репортери без кордонів» засудили активізацію цензури в Індії
«Репортери без кордонів» засудили активізацію цензури в Індії

На тлі військової ескалації з Пакистаном уряд Індії активізував репресії. Зокрема було заблоковано низку акаунтів в соцмережах, видалено вебсайт і заарештовано журналіста. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) засудила подібну цензуру і закликала владу Індії відновити доступ громадян до інформації.

Тиск на незалежні медіа зріс після подій, які трапилися у Кашмірі 22 квітня. Так, 7 травня за допис у фейсбуці заарештували журналіста-фрилансера Хілала Міра. Також було заблоковано акаунти сайту Maktoob і редакторки Kashmir Times Ануради Басін  в соціальних мережах.

Міністерство електроніки та інформаційних технологій Індії видало наказ, яким постановило заблокувати доступ до вебсайту незалежного медіа The Wire. 28 квітня уряд Індії заборонив 16 пакистанських ютуб-каналів, зокрема канали медіа Dawn News, Samaa TV та Geo News.

«Арешт журналіста Хілала Міра за критичний допис у соцмережах є неприйнятним. У період військової напруги з Пакистаном блокування медіа та акаунтів — це серйозне порушення права на доступ до правдивої інформації. Ба більше, в Індії поширюється дезінформація, зокрема фейкові зображення та контент, створений штучним інтелектом, а обмеження доступу до перевірених джерел лише посилює інформаційний хаос. 

RSF закликає владу Індії негайно звільнити Хілала Міра, відновити доступ до заблокованих акаунтів новинних агентств у соцмережах та гарантувати громадськості доступ до інформації», — заявила керівниця Південноазійського бюро RSF Селія Мерсьє.

Компанія X отримала від уряду Індії розпорядження заблокувати понад вісім тисяч облікових записів на платформі соцмережі. Йдеться про облікові записи, які належать міжнародним новинним агентствам та відомим користувачам. Про це повідомили на офіційній сторінці X 8 травня. У компанії висловили незгоду з такими вимогами і назвали їх рівнозначними цензурі. 

Нагадаємо, нещодавно міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) відновила доступ до сайту BBC у країнах, де він раніше був підданий цензурі — Китаї, Ірані та Росії, а також частково у В’єтнамі й Туркменістані.

Фото: Unsplash

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
313
Читайте також
07.05.2025 15:45
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
598
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду