На «1+1 Україна» вийде документальний фільм «Жертви: війна після війни»

На «1+1 Україна» вийде документальний фільм «Жертви: війна після війни»

8 Травня 2025
0
274
8 Травня 2025
14:48

На «1+1 Україна» вийде документальний фільм «Жертви: війна після війни»

0
274
ТСН зібрала у фільмі «Жертви: війна після війни» живі свідчення, архіви й розслідування істориків, щоб реконструювати те, що десятиліттями замовчувалося.
На «1+1 Україна» вийде документальний фільм «Жертви: війна після війни»
На «1+1 Україна» вийде документальний фільм «Жертви: війна після війни»

До 80-річчя перемоги над нацизмом на каналі «1+1 Україна» 10 травня о 23:15 покажуть документальний фільм спеціальної кореспондентки ТСН Наталії Ярмоли «Жертви: війна після війни» — історії тих, хто не здався, для тих, хто не здається. Про це повідомили у пресслужбі каналу.

У спеціальному проєкті «ТСН. Особливий погляд» журналістка Наталія Ярмола розповідатиме про одну з трагічних і маловідомих сторінок історії ХХ століття: викрадення дітей, нацистські «фабрики» геноциду, приховані злочини Третього Рейху, життя з тавром «зрадника» після повернення з примусових робіт до СРСР остарбайтерів, повідомляє пресслужба телеканалу.

Медійники зазначають, що у фільмі глядачі побачать історію польки Барбари Пацьоркевич, яка у віці чотирьох років опинилася в центрі нацистського експерименту в польському Лодзі — місті, перетвореному на «центр перевиховання» викрадених дітей з окупованих територій. Там відбирали «генетично цінних» для Третього Рейху. Барбару забрали в бабусі у 4-річному віці до дитячого будинку і германізували. Діти з окупованих територій мали оновлювати німецьку кров. Решту — відправляли на примусову працю або знищення. Усе в атмосфері мовчання, таємності, псевдонауки й ідеології вищої раси.

Після війни десятирічна Барбара пройшла болісний шлях повернення на Батьківщину.

Окрім того, у фільмі покажуть один з таємних об’єктів Гітлера —  найбільший пороховий завод, роботу якого забезпечували тисячі пригнаних у рабство остарбайтерів.

Про нелюдські умови, в яких жили та працювали примусові робітники, розповість українська остарбайтерка Ганна Шияненко, яка нещодавно відсвяткувала столітній ювілей.

Серед іншого вона ділиться спогадами, що чекало остарбайтерів після капітуляції Німеччини та повернення додому: фільтраційні справи, переслідування НКВС, тавро «зрадника», табори, розстріли.

«Кожного п’ятого — репресували. Так, для мільйонів жертв Другої світової у день, який радянські ідеологи назвали Днем Перемоги, насправді почалася друга —  особиста війна за виживання», — розповіли у пресслужбі каналу.

Нагадаємо, що 8 травня логотип, графіка в ефірі, міжпрограмні заставки та відбивки каналу «1+1 Україна» будуть прикрашені переосмисленим червоним маком — символом пам’яті про жертв Другої світової війни.

Фото: пресслужба телеканалу «1+1 Україна»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
274
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду