
7 травня - презентація першої книжки The Ukrainians Publishing «Контурні карти пам'яті»
7 травня - презентація першої книжки The Ukrainians Publishing «Контурні карти пам'яті»


У середу, 7 травня, у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого команда The Ukrainians Media презентує першу книжку власного видавництва.
«Контурні карти пам'яті» — збірник есеїв про місця, людей і сенси, які намагалася знищити або знищила Росія. «Героями» книжки стали музеї у Часовому Яру, Херсоні, Сковородинівці на Харківщині, чернігівська бібліотека з унікальною колекцією старожитностей, двохсотрічна школа у Миколаєві, єврейський цвинтар у Глухові на Сумщині, будинок Любові Панченко у Бучі, а також мистецька спадщина Алли Горської у Маріуполі і Донецьку.
Про книжку під час презентації розкажуть письменниця і лауреатка Шевченківської премії Євгенія Подобна та журналістка і культурна менеджерка Софія Челяк, есеї яких увійшли до збірника. Модерує головна редакторка The Ukrainians Publishing Віра Курико.
Одна з історій у книжці присвячена будинку шістдесятниці Любові Панченко, чиє життя почалося і завершилося в часи великих трагедій. Через приналежність до дисидентів, незгоду працювати на радянську систему і те, що художниця принципово говорила лише українською мовою, вона жила невизнаною і незатребуваною, а її роботи не демонстрували у виставкових залах. Під час російської окупації Київщини у 2022 році Панченко залишалась у Бучі у холоді і без їжі. У березні росіяни поцілили у її двір. Художницю знайшли непритомною сусіди, а після звільнення Київщини вона була госпіталізована в одну зі столичних лікарень у важкому стані, де померла 30 квітня 2022 року. Через рік на честь Любові Панченко у Бучі назвали вулицю.
Презентація «Контурних карт пам’яті» відбудеться у Національній бібліотеці ім. Ярослава Мудрого. Початок о 18:00.
Вхід вільний за попередньою реєстрацією → tum.li/Cfkq
Коли: 7 травня, середа, 18:00
Де: Київ, Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, вул. Михайла Грушевського, 1
Замовити книжку можна онлайн за посиланням → tum.li/book_contour_maps
Початковий задум цієї книжки належить Вікторії Амеліній. З літа 2022 року письменниця документувала воєнні злочини Росії разом з організацією Truth Hounds. Ідея цієї збірки полягала у тому, аби зафіксувати російські злочини проти української спадщини, але водночас підійти впритул не до самих лише стін, а й до пам’яті, аби дати глибше розуміння — чому Росія скидає бомбу на школу чи музей. Вікторія Амеліна загинула внаслідок удару російської ракети влітку 2023 року.
