
Працівникам «Голосу Америки» відновили доступ до внутрішніх мереж і анонсували «наступні кроки»
Працівникам «Голосу Америки» відновили доступ до внутрішніх мереж і анонсували «наступні кроки»


У пʼятницю, 2 травня, ввечері працівникам «Голосу Америки», які перебували у вимушеній відпустці, відновили доступ до внутрішніх мереж. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав журналіст, колишній працівник української служби «Голосу Америки» Остап Яриш.
На електронну пошту працівникам прийшов лист від керівників Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке опікується «Голосом Америки». Зокрема у ньому зазначалося:
«Найближчими днями ви отримаєте вказівки про наступні кроки щодо модернізації агенції та виконання місії … Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з усіма вами», — йшлося у листі.
Журналіст каже, що в окремому листуванні представники керівництва повідомили, що USAGM очікує відновити роботу «Голосу Америки» вже наступного тижня.
«Що все це означатиме на практиці, поки що не зовсім ясно. Думаю, будемо мати більше інформації в наступні кілька днів», — додав Яриш.
Нагадаємо, 22 квітня федеральний суд у Вашингтоні постановив, що адміністрація президента США Дональда Трампа має відновити роботу «Голосу Америки» та його співробітників, а також кількох інших новинних агенцій, якими опікується Агенція США з глобальних медіа (USAGM).
14 березня президент США Дональд Трамп видав указ про скорочення функцій і кількості співробітників семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода», «Голосом Америки» та «Радіо Вільна Азія».
«Голос Америки» фактично припинив роботу, але організацію не закрили. Керівництво Агентства USAGM анонсувало, що агенція буде «реорганізована» і зменшена в розмірах. Водночас українська служба «Голосу Америки» припиняє співпрацю з людьми, які працювали за персональними контрактами (PSC).
15 березня Агентство також повідомило «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» (RFE/RL) про припинення фінансування. Українська служба «Радіо Свобода» продовжила працювати.
«Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» подало до суду на USAGM. Про подібний судовий позов заявило й «Радіо Вільна Азія». 22 березня стало відомо, що журналісти «Голосу Америки» також подали до суду на адміністрацію Дональда Трампа.
26 березня федеральний суддя Ройс Ламберт видав тимчасову заборону, яка блокує ліквідацію «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода». Суддя постановив, що спроба адміністрації Трампа позбавити групу фінансування «не підкріплена жодними фактами чи міркуваннями» та, ймовірно, порушує федеральний закон. Того ж дня USAGM повідомило про скасування рішення про припинення грантової угоди для RFE/RL на 2025 фінансовий рік.
29 березня Федеральний суд США тимчасово призупинив спроби адміністрації Дональда Трампа ліквідувати медіакомпанію «Голос Америки».
10 квітня «Радіо Свобода» подало новий терміновий запит до суду у Вашингтоні з проханням зобов’язати USAGM виплатити кошти, які виділив Конгрес США на роботу організації у квітні.
Рішення федерального суду у Вашингтоні за 22 квітня стосується «Голосу Америки», «Радіо Вільна Азія» та Близькосхідної мовної мережі (MBN). Суд відмовив в аналогічних забезпечувальних заходах RFE/RL та Фонду «Відкриті технології» (OTF), посилаючись на те, що в них інша правова ситуація.
Читайте також:
- 37 правозахисних організацій закликали Конгрес США захистити журналістів USAGM, яким загрожує переслідування
-
Міністр закордонних справ Чехії запропонував ЄС купити «Радіо Свобода»
Фото: «Голос Америки»
