У США вперше зафіксували значне зниження свободи преси, — Індекс RSF

У США вперше зафіксували значне зниження свободи преси, — Індекс RSF

2 Травня 2025
0
615
2 Травня 2025
15:43

У США вперше зафіксували значне зниження свободи преси, — Індекс RSF

0
615
США перебувають на 57-му місці. Ситуація зі свободою преси в країні класифікується як «проблематична».
У США вперше зафіксували значне зниження свободи преси, — Індекс RSF
У США вперше зафіксували значне зниження свободи преси, — Індекс RSF

Після століття поступового розширення прав преси США переживають свій перший «значний і тривалий» спад свободи преси в сучасній історії. Про це свідчать дані Індексу свободи преси за 2025 рік, опублікованого на сайті міжнародної організації «Репортери без кордонів» (RSF).

Країна перебуває на 57-му місці, знизившись на дві позиції за рік. Її ситуація класифікується як «проблематична», поряд з африканськими країнами Ліберією, Гамбією та Сьєрра-Леоне. Водночас сусідня Канада цьогоріч перебуває на 22-му місці.

Як пише RSF, повернення Дональда Трампа на посаду президента значно погіршує ситуацію. Під час президентської кампанії він неодноразово відкрито погрожував використати федеральний уряд проти медіа.

«Наприклад, його перші кроки під час другого мандата щодо політизації Федеральної комісії зі зв’язку (FCC), заборони Associated Press у Білому домі або ліквідації Агентства глобальних медіа США поставили під загрозу новинні видання країни та вказують на те, що він має намір виконати свої погрози, створюючи потенційну кризу для американської журналістики», — йдеться у звіті.

RSF також назвали США цьогоріч «лідером економічної депресії». Так, понад 60% журналістів і медіаекспертів, опитаних RSF в Арізоні, Флориді, Неваді та Пенсильванії, погоджуються з тим, що «журналісту важко заробляти на життя», а 75% з них вважають, що «економічна життєздатність середнього медіа перебуває під загрозою».

«Зниження країни на 28 місць у соціальному рейтингу також свідчить про те, що ситуація загалом стає дедалі більш ворожою щодо преси», — зазначили в RSF. 

За даними організації, приблизно третина американських газет, які діяли в 2005 році, зараз закриті. Деякі медіа, і зокрема радіостанції, змогли компенсувати це завдяки моделям онлайн-підписки, інші знайшли способи підтримувати зростання за рахунок індивідуальних пожертв.

Масштабні хвилі звільнень охопили медіа США протягом 2023 і 2024 років і тривали в 2025 році, вплинувши як на місцеві редакції, так і на великі медіа. Зараз багато частин країни вважаються новинними пустелями, а зникнення місцевих медіа досягло кризового рівня. З 2022 року в США звільнили понад 8 тисяч журналістів.

Нагадаємо, як свідчать дані Індексу свободи преси за 2025 рік, глобальний стан свободи преси вперше в історії Індексу класифікується як «складний». Загальну оцінку ситуації у світі погіршив показник, що вимірює фінансові умови журналістики та економічний тиск на галузь. Вперше в історії Індексу умови для журналістської діяльності є поганими в половині країн світу і задовільними менш ніж у кожній четвертій країні. 

Україна цьогоріч опинилася на 62-ій сходинці, опустившись на одну позицію за рік. Вона випередила Бразилію, Кот-д'Івуар та Андору, а також незначно поступилася Південній Кореї. Ситуація зі свободою преси в Україні класифікується як «проблематична».

Фото: RSF

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
615
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду