
Верещук: Україна передала Росії список зі 100 цивільних бранців, 30 з яких — журналісти
Верещук: Україна передала Росії список зі 100 цивільних бранців, 30 з яких — журналісти


Україна сформувала список зі 100 відомих цивільних бранців, до якого ввійшли близько 30 журналістів. Через Міжнародний комітет Червоного Хреста документ передали російській стороні, щоб та якнайшвидше повернула полонених на батьківщину.
Про це пише Zmina з посиланням на заступницю керівника Офісу президента Ірину Верещук.
Посадовиця розповіла, що Україні вдалося верифікувати та ідентифікувати незаконно утримуваних у Росії журналістів. Відмовляючись їх повертати, Росія намагається підвищити градус незадоволення серед рідних, щоб вони тиснули на українську владу.
«Ми це все чудово розуміємо і дуже дякуємо за терплячість родинам. Що ви не піддаєтесь російському тиску. Все те, що мала зробити Україна, ми зробили. Ми дали запит, ми сформували списки, ми звернулися до російської сторони через центральне агентство розшуку (МКЧХ. — Ред.). Ми вимагаємо їх повернути, і ці списки є. Зараз під час перемовного процесу ці списки ми ще раз оновили й знову передали», — наголосила Верещук.
За словами заступниці керівника Офісу президента, для повернення цивільних бранців з російського полону необхідно залучати міжнародні організації, зокрема й журналістські.
Нагадаємо, за даними Інституту масової інформації, у російському полоні зараз перебувають щонайменше 30 цивільних українських медійників та один журналіст-комбатант. Загалом з початку російської агресії проти України, тобто з 2014 року, в російському полоні побували 112 журналістів.
Торік у листопаді, після загибелі журналістки Вікторії Рощиної в російському ув’язненні, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин сказав, що Україна втратила сподівання на ефективну кулуарну адвокацію звільнення українських цивільних полонених і переводить цей процес у більш публічну форму.
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) до кінця 2025 року планує представити доповідь щодо ситуації з журналістами, які утримуються в російських в'язницях. За словами секретаря Комітету ПАРЄ Роберта Фасіно, доповідь готуватиметься за пришвидшеною процедурою.
Фото: Андрій Нестеренко
