
Шведського журналіста Йоакіма Медіна засудили в Туреччині за «образу» президента Ердогана
Шведського журналіста Йоакіма Медіна засудили в Туреччині за «образу» президента Ердогана


Журналіста шведського видання Dagens ETC Йоакіма Медіна в Туреччині засудили до 11 місяців умовного ув'язнення за звинуваченням в «образі» президента Реджепа Тайїпа Ердогана. Про це пише міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF).
Медіна звинуватили в образі Ердогана через матеріал та світлини в соцмережах з акції протесту 2023 року в Стокгольмі, під час якого біля ратуші повісили ляльку, що нагадувала турецького президента.
Журналіста затримали після того, як він прибув до Туреччини 27 березня для висвітлення масових протестів, спричинених затриманням і ув’язненням опозиційного мера Стамбула Екрема Імамоглу.
Під час судового засідання 30 квітня Йоакіма Медіна не було в залі, він долучився дистанційно із в’язниці в Стамбулі в супроводі одного зі своїх адвокатів. Медін розповів про обставини свого арешту, зокрема про те, що його допитували без перекладача чи адвоката.
Журналіст залишається у в’язниці, оскільки йому загрожує ще одне обвинувачення в нібито членстві в терористичній організації «Робітнича партія Курдистану» та в «пропаганді тероризму». Розгляд справи може тривати кілька місяців.
RSF закликає владу Туреччини негайно звільнити Йоакіма Медіна.
«Ми вважаємо недемократичним те, що Йоакіма Медіна було засуджено в цій першій справі, і ми глибоко шкодуємо, що рішення про його звільнення недостатньо для забезпечення його свободи сьогодні через іншу незавершену справу проти нього. Ми закликаємо турецьку владу спочатку звільнити журналіста, а потім швидко призначити дату другого суду — і зняти звинувачення», — сказав представник RSF у Туреччині Ерол Ондероглу.
Нагадаємо, 24 березня в Туреччині затримали щонайменше десятьох журналістів, які висвітлювали нічні протести в кількох містах проти арешту опозиційного мера Стамбула Екрема Імамоглу. За даними «Репортерів без кордонів», щонайменше десять журналістів станом на 25 березня також зазнали фізичного нападу з боку правоохоронних органів від початку протестів, а десятки інших медійників постраждали від сльозогінного газу або гумових куль.
Вища рада радіо і телебачення Туреччини покарала чотири турецькі телеканали через висвітлення протестів. Трансляцію опозиційного телеканалу Sözcü TV призупинили на 10 днів, на каналах Halk TV і Tele 1 призупинили по п’ять програм, а Halk TV, Tele 1 і Now TV оштрафували.
27 березня кореспондента BBC Марка Лоуена депортували з Туреччини через «загрозу громадському порядку». Напередодні депортації його затримали після кількох днів роботи над матеріалами про мітинги проти арешту Імамоглу
Фото: RSF
