Державні витрати Росії на пропаганду у 2025 році склали 1,4 мільярда доларів

Державні витрати Росії на пропаганду у 2025 році склали 1,4 мільярда доларів

25 Квітня 2025
0
295
25 Квітня 2025
17:01

Державні витрати Росії на пропаганду у 2025 році склали 1,4 мільярда доларів

0
295
За даними Служби зовнішньої розвідки, держава-агресорка фінансує як офіційні медіахолдинги, так і тіньові мережі впливу за кордоном.
Державні витрати Росії на пропаганду у 2025 році склали 1,4 мільярда доларів
Державні витрати Росії на пропаганду у 2025 році склали 1,4 мільярда доларів

Служба зовнішньої розвідки (СЗРУ) фіксує нову фазу трансформації російської інформаційної агресії — гнучку, анонімну та адаптивну архітектуру інформаційного впливу. Загалом державні витрати Росії на пропаганду, спрямовану суто на Україну, у 2025 році склали 1,4 мільярда доларів.

Про це повідомив представник СЗРУ Олег Александров під час виступу на Kyiv StratCom Forum 2025.

«Справа більше не покладається лише на телеканали чи відкриту пропаганду, — сказав Олег Александров. — Вона вибудувала багаторівневу систему: партизанські медіа без ідентифікації, телеграм-канали, багатомовні платформи, підставні інфлюенсери. Усе це працює під прикриттям альтернативних джерел правди, що по факту є ретрансляторами кремлівських наративів».

За даними Служби зовнішньої розвідки, Кремль значно наростив інвестиції в інформаційну агресію, розглядаючи її як ключовий інструмент війни, фінансуючи як офіційні медіахолдинги, так і тіньові мережі впливу за кордоном.

«Мета Москви — не просто дискредитувати Україну, а змінити сприйняття війни у світі, вплинути на політичні процеси, знизити довіру до інституцій та підірвати єдність Заходу.

Основними напрямами є дискредитація президента України, делегітимізація Збройних сил, просування образу України як перешкоди до миру та підрив довіри до західної підтримки. Активність Росії супроводжується високим рівнем координації між державними медіа, проросійськими міжнародними майданчиками та умовно нейтральними іноземними ресурсами, що забезпечують легітимізацію ключових інформаційних меседжів у глобальному інформаційному просторі», — зазначив представник СЗРУ.

За його словами, Росія системно поширює заяви про моральний занепад української армії, її неспроможність вести війну. Просування образу України як перешкоди до миру стає домінантним інформаційним вектором, який на сьогодні витіснив класичний наратив про мир на умовах Росії. Також робляться акценти на втомі Заходу, на ефективності військової допомоги та підготовці Заходу до зради.

«Україна сьогодні формує нову культуру стратегічної комунікації. Ми навчилися не лише відповідати, а ініціювати. Ми стали джерелом, а не об'єктом. У цьому наша перевага. Наша головна відповідь — присутність. Там, де нас немає, з'являється Кремль. Ми маємо бути першими, хто говорить, бо тиша — це простір, який заповнюється брехнею», — підсумував Олег Александров.

Нагадаємо, що 24 квітня в Києві розпочався четвертий щорічний «Kyiv StratCom Forum 2025: Інформаційна стійкість України в умовах глобальних змін». Організаторами форуму є Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України за сприяння ЄС, НАТО, PractNet, уряду Японії та програми розвитку ООН в Україні. 

Всі новини з четвертого щорічного «Kyiv StratCom Forum 2025: Інформаційна стійкість України в умовах глобальних змін» читайте за тегом #KyivStratcomForum2025

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
295
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду