
Речниця Білого дому спростувала інформацію NPR про те, що адміністрація Трампа шукає нового очільника Пентагону
Речниця Білого дому спростувала інформацію NPR про те, що адміністрація Трампа шукає нового очільника Пентагону


Речниця Білого дому Керолайн Лівітт спростувала інформацію радіостанції NPR про те, що адміністрація Дональда Трампа нібито шукає нового міністра оборони США, замість Піта Геґсета. Про це Лівітт написала на своїй сторінці в X.
«Ця публікація на NPR є цілковитою фейковою новиною, заснованою на одному анонімному джерелі, яке явно не має жодного уявлення про те, про що воно говорить. Як заявив президент (Трамп. — Ред.) сьогодні вранці, він рішуче підтримує міністра оборони», — написала Лівітт
Напередодні радіостанція NPR, посилаючись на неназваного американського посадовця, повідомила, що Білий дім розпочав процес пошуку нового міністра оборони на тлі чергового скандалу, що розгорнувся довкола чинного глави Пентагону Піта Геґсета.
Нагадаємо, прессекретар Пентагону Шон Парнелл заявив у соцмережі X, що повідомлення The New York Times про те, що міністр оборони США Піт Геґсет розповідав третім особам про плани американських ударів по Ємену, є фейком, який поширили звільнені співробітники відомства.
24 березня Ґолдберг повідомив, що його додали до закритого чату в месенджері Signal, де посадовці адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.
Міністр оборони США Піт Геґсет заперечив, що випадково поінформував головного редактора журналу The Atlantic Джеффрі Ґолдберга про «воєнні плани США» щодо єменських хуситів. Пізніше радник президента США з нацбезпеки Майк Волтц узяв на себе «повну відповідальність» за ситуацію.
Неурядова організація American Oversight подала федеральний позов у Вашингтоні проти п’ятьох високопосадовців адміністрації Дональда Трампа, які були присутні в закритому чаті в Signal та обговорювали там деталі операції США проти бойовиків-хуситів у Ємені.
Дональд Трамп зі свого боку заявив, що не планує звільняти посадовців своєї адміністрації, які обговорювали удари американських військ по Ємену. Associated Press же повідомляло, що міністра оборони США Піта Геґсета та інших працівників Пентагону перевірять на використання застосунку Signal.
Газета The Guardian писала, що радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майк Волтц додав журналіста в секретний чат у Signal, бо помилково зберіг його номер під іменем іншої людини.
Politico з посиланням на джерела в адміністрації Дональда Трампа повідомило, що на тлі інциденту з витоком даних у месенджері Signal Джо Каспер, який є начальником штабу міністра оборони США Піта Геґсета, днями залишить свою посаду в Пентагоні і перейде на нову.
Фото: сайт Білого дому

