У Києві презентували посібник «Судові процеси щодо воєнних злочинів»

У Києві презентували посібник «Судові процеси щодо воєнних злочинів»

18 Квітня 2025
0
602
18 Квітня 2025
17:15

У Києві презентували посібник «Судові процеси щодо воєнних злочинів»

0
602
Посібник має стати у пригоді представникам громадськості та журналістам.
У Києві презентували посібник «Судові процеси щодо воєнних злочинів»
У Києві презентували посібник «Судові процеси щодо воєнних злочинів»

Інститут вивчення війни та миру (IWPR) презентував посібник «Судові процеси щодо воєнних злочинів». Про це повідомила юристка Інституту розвитку регіональної преси Оксана Максименюк на пресконференції в Укрінформі.

«Окрім майже 160 тисяч офіційно зареєстрованих воєнних злочинів в Україні ще багато тих, хто не звернувся. Це стосується тих, хто виїхав після окупації, а також тих, хто зараз перебуває на окупованих територіях. Це території, щодо яких неможливо отримати заяви про вчинення злочинів або провести розслідування… Як має відбуватись процес, ми намагались показати у цьому посібнику», — сказала Максименюк.

За словами юристки, посібник стане у пригоді представникам громадськості та журналістам. У ньому, зокрема, йдеться про визначення воєнних злочинів, роль міжнародних судів та наявні механізми притягнення воєнних злочинців до відповідальності.

«Ми маємо пам’ятати, що досягнення справедливості — це покарання винних. Інакше суспільство зневіриться, для чого звертатись до правоохоронних органів», — наголосила Оксана Максименюк.

Водночас представник Гельсінської групи з прав людини Олександр Павліченко наголосив, що громадськість має сфокусуватись передусім на постраждалих від воєнних злочинів.

«Державна політика повинна бути максимально компенсаторна за фізичні, матеріальні та моральні втрати. Наша організація працює передусім з наданням правової допомоги. Як показник, на 2025 рік у нас заявлено 203 комунікації у ЄСПЛ. Тобто, ми маємо відпрацювати і не втратити жодну справу, які розглядаються у Європейському суді з прав людини. І це закріплення правових фактів, яке буде працювати далі, можливо, коли РФ зміниться та почне виконувати рішення міжнародних інстанцій», — зауважив Павліченко.

Нагадаємо, станом на 20 листопада 2024 року було зареєстровано понад 140 тисяч воєнних злочинів Росії, вчинених за період повномасштабного вторгнення в Україну.

За даними начальника Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Юрія Бєлоусова, в середньому щодня українські правоохоронці фіксують 200–300 нових злочинів.

Фото: скриншот запису Укрінформу

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
602
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду