Український ПЕН приймає заявки на стипендії для письменників і журналістів

Український ПЕН приймає заявки на стипендії для письменників і журналістів

18 Квітня 2025
0
814
18 Квітня 2025
12:10

Український ПЕН приймає заявки на стипендії для письменників і журналістів

0
814
У межах ініціативи буде надано 20 стипендій у розмірі 5 тисяч євро кожна (у гривневому еквіваленті).
Український ПЕН приймає заявки на стипендії для письменників і журналістів
Український ПЕН приймає заявки на стипендії для письменників і журналістів

Український ПЕН оголосив прийом заявок на отримання стипендій для українських письменників і журналістів з написання художніх та нонфікшн-книжок, які фіксують і осмислюють досвід війни. Про це повідомили на сайті організації. 

Проєкт спрямований на підтримку українських авторів нонфікшну (репортаж, біографії, есеїстика, інтерв’ю тощо), художньої літератури (роман, оповідання, поезія, драматургія тощо), дитячої і підліткової літератури (художні та нонфікшн-тексти).

У межах ініціативи 2025 року нададуть 20 стипендій у розмірі 5 тисяч євро кожна (у гривневому еквіваленті). Результатом програми для кожної стипендіатки та стипендіата має стати нонфікшн-книжка, опублікована в українському видавництві не пізніше, ніж 30 листопада 2026 року.

Форму на участь у проєкті можна заповнити до 31 липня 2025 року. Серед компонентів заявки — біографія, графік роботи над книжкою та підготовки її до видання, синопсис майбутнього твору, рекомендація авторитетного експерта та копія угоди з видавництвом або лист про наміри видати книгу.

Протягом серпня та вересня заявки оцінюватимуть члени журі:

  • Тетяна Терен (журналістка, культурна менеджерка, членкиня Виконавчої ради Українського ПЕН);
  • Богдана Романцова (редакторка, літературознавиця);
  • Ростислав Семків (літературознавець, видавець);
  • Богдан Коломійчук (письменник, військовий);
  • Марія Титаренко (есеїстка, викладачка Українського католицького університету);
  • Іван Андрусяк (поет, дитячий письменник, літературний критик, перекладач);
  • Бернард Мор (член Норвезької асоціації авторів і перекладачів нонфікшн-літератури, письменник, редактор Cappelen Damm);
  • Оля Шамшур (менеджерка проєктів Норвезького Гельсінського комітету),
  • Ірина Шувалова (поетка, перекладачка, дослідниця, постдокторка з українських студій Університету Осло).

Під час аналізу отриманих заявок журі враховуватиме унікальність авторського стилю, соціальне та культурне значення запропонованої ідеї, здатність автора провести дослідження й опрацювати матеріали для книжки.

Переможців оголосять 30 вересня 2025 року.

Усі деталі про умови участі у програмі можна дізнатися за посиланням.

Організаторами ініціативи є Норвезький Гельсінський комітет, Норвезька асоціація авторів і перекладачів нонфікшн-літератури, Норвезька спілка письменників та Український ПЕН. Проєкт реалізується за підтримки The Nansen Support Programme for Ukraine.

Це продовження програми стипендій, яка стартувала минулого року у співпраці Норвезької асоціації авторів і перекладачів нонфікшн-літератури та Українського ПЕН. У 2024 році підтримку отримали 10 нонфікшн-проєктів

Нагадаємо, до 30 квітня триває прийом заявок на третій фестиваль-воркшоп молодих авторів «Прописи», який пройде в Івано-Франківську. Для 10 молодих авторів і авторок, відібраних за конкурсом, Український ПЕН організує майстеркласи та лекції від українських письменників, критиків, видавців і літературних менеджерів.

Фото: використано світлину Стаса Козлюка / Український ПЕН

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
814
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду