
Проєкт «Настоящее время. Беларусь» призупинив мовлення


Проєкт «Настоящее время. Беларусь» телеканалу «Настоящее время» (спільний проєкт «Радіо Свобода» та «Голосу Америки») призупинив мовлення, а всіх співробітників проєкту відправили в адміністративну відпустку. Про це повідомили в телеграм-каналі проєкту.
«Такий захід радикального зниження витрат довелося застосувати через суперечку корпорації RFE/RL про фінансування з Агентством США з глобальних медіа (USAGM)», — ідеться в повідомленні мовника.
Роботу проєкту «Настоящее время. Беларусь» призупинили щонайменше на один місяць.
«Увесь цей час ми не зможемо передавати новини, розповідати історії, робити аналітику і говорити про важливе зі своєю аудиторією. Для контент-проєкту це рівнозначно комі — з кожним днем простою шанси на повернення зменшуються. Але ми сподіваємося зберегти життєздатність», — сказала керівниця проєкту, яка не називає свого імені через страх переслідувань з боку режиму Лукашенка.
Проєкт «Настоящее время. Беларусь» створений для російськомовної аудиторії з Білорусі. Днями йому виповнилося два роки. Ютуб-канал проєкту щорічно набирає 8,5 мільйона переглядів, тікток — понад 10 мільйонів. А 75% глядачів — з Білорусі.
«Наша головна мета — донести альтернативні до державних новини в країну, де вже п’ятий рік поспіль існує гострий дефіцит незалежної журналістики та неконтрольованого контенту», — заявили в редакції.
Нагадаємо, Агентство США з глобальних медіа (USAGM) у четвер, 3 квітня, відключило супутникові сервіси, які транслювали передачі «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» російською мовою. Відключення трансляції відбулося попри те, що «Радіо Свобода» отримало в суді тимчасовий заборонний судовий наказ. Проте USAGM, яке контролює його діяльність, досі не виділило фінансування.
Директор «Настоящего времени» Павло Буторін підтвердив, що канал перестали транслювати два супутники — Eutelsat 9B та Astra 1L, які транслюють сигнал на Європу, але канал залишився на супутнику Hotbird.
14 березня президент США Дональд Трамп видав указ про скорочення функцій і кількості співробітників семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода», «Голосом Америки» та Radio Free Asia.
«Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» подало до суду на USAGM. Перше судове засідання відбулося 24 березня в Окружному суді округу Колумбія.
25 березня федеральний суддя Ройс Ламберт видав тимчасову заборону, яка блокує ліквідацію «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода». Суддя постановив, що спроба адміністрації президента США Дональда Трампа позбавити групу фінансування «не підкріплена жодними фактами чи міркуваннями» та, ймовірно, порушує федеральний закон.
Агентство США з глобальних медіа (USAGM) відкликало своє рішення про скасування гранту для «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода». Про це йдеться в листі, який 26 березня підписала старша радниця Агентства США з глобальних медіа Карі Лейк.
У документі сказано, що попереднє рішення про скасування гранту анулюють, а грантова угода знову набуває чинності. Водночас право скасування фінансування в майбутньому USAGM залишило за собою.
«Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» продовжує судовий позов проти Агентства США з глобальних медіа (USAGM) з метою отримання коштів, виділених Конгресом. Медіаорганізація очікує на офіційне підтвердження від USAGM про відновлення гранту і станом на 28 березня заявляла, що поки цього не сталося.
«Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» (RFE/RL) подало оновлений терміновий запит до Окружного суду США у Вашингтоні з проханням зобов’язати USAGM виплатити мовнику кошти, призначені Конгресом за квітень.
З огляду на фінансові виклики Українська редакція «Радіо Свобода» скорочує мовлення і відправляє частину співробітників у простій. 11 квітня в ефір вийшов останній випуск стриму «Свобода. Ранок».
Фото: «Настоящее время»
