Ролик, у якому журналістські репортажі показали причиною російських обстрілів, допрацюють, — Генштаб

Ролик, у якому журналістські репортажі показали причиною російських обстрілів, допрацюють, — Генштаб

16 Квітня 2025
1
3320
16 Квітня 2025
15:32

Ролик, у якому журналістські репортажі показали причиною російських обстрілів, допрацюють, — Генштаб

1
3320
У відомстві кажуть, що метою ролика було звернути увагу всіх громадян, зокрема військових, на питання інформаційної безпеки під час війни.
Ролик, у якому журналістські репортажі показали причиною російських обстрілів, допрацюють, — Генштаб
Ролик, у якому журналістські репортажі показали причиною російських обстрілів, допрацюють, — Генштаб

Відеоролик, виготовлений Збройними силами України спільно з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України, який зображує роботу медійників причиною ворожих обстрілів і містить слоган «Один репортаж — один удар», допрацюють. Про це йдеться в заяві Генштабу.

У відомстві кажуть, що метою ролика було звернути увагу всіх громадян, зокрема військових, на питання інформаційної безпеки під час війни. Він став частиною проєкту «Інформаційна безпека».

У Генштабі наголошують, що не хотіли докоряти представникам медіа або звинувачувати їх у російських обстрілах, а натомість прагнули нагадати про те, що «будь-яка інформація може мати наслідки, які використовує ворог».

«Ми поважаємо свободу слова й високо цінуємо внесок журналістів у боротьбу України за незалежність. Вдячні за вашу підтримку, самовіддану та надважливу працю», — йдеться в заяві.

Водночас там визнали «конструктивні зауваження», тому пообіцяли доопрацювати відео.

Нагадаємо, що напередодні Генеральний штаб ЗСУГоловне управління комунікацій ЗСУ, та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки поширили у своїх соцмережах ролик, який містить слоган «Один репортаж — один удар».

Представник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей у коментарі «Детектору медіа» повідомив, що анімаційний відеоролик «Один репортаж — один удар», який підготував Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Генштабом ЗСУ, має навчально-просвітницьку мету, а його творці не хотіли образити журналістську спільноту

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки також опублікував  офіційну заяву на своїй фейсбук-сторінці, у якому зазначив, що новий ролик нагадує всім про важливість уважного поширення інформації щодо важливих об'єктів.

Директорка Інститут масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк заявила, що  ІМІ «серйозно занепокоєний» анімаційним роликом, у якому журналістів роблять винними в російських обстрілах. Вона вважає, що такий підхід зі слоганом «один репортаж — один удар» не сприяє покращенню інформаційної безпеки, а стигматизує всю журналістську професію і створює передумови тиску на всіх медійників.

Фото: скриншот із відео

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
3320
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
4 дн. тому
"Ви не ПОЧИНАЄТЕ війну проти когось, хто в 20 разів більший за вас, а потім сподіваєтеся, що люди дадуть вам кілька ракет", – заявив Трамп.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду