В Афганістані знову теле- і радіообмеження
...в Афганістані заборонили показувати по телебаченню індійські фільми, а також транслювати по радіо пісні у виконанні жінок.
Не встигли афганці натішитися телебаченням і поп-музикою, яку таліби забороняли упродовж 5 років за суворими законами шаріату, як в Афганістані заборонили показувати по телебаченню індійські фільми, а також транслювати по радіо пісні у виконанні жінок.
Як повідомило агенство “Рейтер”, керівник Кабульського телебачення і радіо Мохаммад Ішак вирішив так одноосібно і без найменших вагань.
Цю постанову про заборону жіночих співів на радіо і трансляцій індійських фільмів підтримав і Верховний суд Афганістану. «Ми не маємо нічого проти перегляду фільмів, але ми повністю проти показу романтичних фільмів і сцен за участі напівроздягнених акторів, як і проти прослуховування легковажних пісень в жіночому виконанні»,– так прокоментував рішення заступник голови Верховного суду Фазл Ахмад Манаві.
Індійські фільми з сумішшю мелодрам, романтики, пісень і театралізованих поєдинків дуже скоро стали користуватися неабиякою популярністю в Афганстані. Ресторани по всій країні, де є телевізори, таким чином змагаються за клієнтів. За іронією долі індійське кіно зі співаючими жінками показує державне телебачення у Кандагарі – колишньому глибоко консервативному оплоті руху Талібан - та у північному Мазар-і-Шарифі.
Обмеження насправді стали наслідком розбіжностей щодо інформполітики, які існують між членами тимчасового уряду Хаміда Карзая, куди входять як лідери місцевих племен так і афганські дисиденти, що жили на Заході. Керівник телебачення Мохаммад Ішак за фахом інженер-електронщик і є одним з керівників Північного альянсу, який торік допоміг Сполученим Штатам повалити в Кабулі режим талібів і представники якого тепер домінують в уряді. Ішак став керувати телебаченням після того, як з цього поста був звільнений його колега по Північному альянсу Абдул Хафіз Мансур. Він також не дозволяв появи на екранах співаючих жінок і транслював надто багато заяв лідера “північних” Ахмада Шаха Масуда, що власне і не сподобалося міністру інформації, американцю Махдуму, котрий прагне, щоб афганські електронні ЗМІ працювали за західними нормами.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ