Військовополонені китайці розповіли, як Росія поширює пропаганду в їхніх медіа та соцмережах і вербує до армії

Військовополонені китайці розповіли, як Росія поширює пропаганду в їхніх медіа та соцмережах і вербує до армії

14 Квітня 2025
0
6371
14 Квітня 2025
20:20

Військовополонені китайці розповіли, як Росія поширює пропаганду в їхніх медіа та соцмережах і вербує до армії

0
6371
За словами одного з полонених, у китайському інфопросторі переважають повідомлення про «перемоги Росії», а в соцмережах можна побачити військову форму та рекламу.
Військовополонені китайці розповіли, як Росія поширює пропаганду в їхніх медіа та соцмережах і вербує до армії
Військовополонені китайці розповіли, як Росія поширює пропаганду в їхніх медіа та соцмережах і вербує до армії

Росія активно поширює пропаганду в китайських медіа та соцмережах. Про це під час пресконференції, яку провела СБУ, розповіли військовополонені китайські громадяни, пише Суспільне. 

За їхніми словами, у Китаї створюється образ дружнього ставлення до Росії.  Як зазначив один з полонених, у китайському інформаційному просторі переважають повідомлення про «перемоги Росії», а в соцмережах можна побачити військову форму та рекламу. 

«У Китаї престижно бути в армії, тому хтось може захотіти піти в армію в іншій країні», — розповів він.

Військовополонені розказали, що Росія вербує іноземців до армії через посередників, які пропонують роботу, не пов’язану зі службою.

Один з військовополонених Чжан Ренбо хотів отримати роботу, пов’язану з реабілітацією, однак зрештою став військовим. За словами другого полоненого, Вана Гуанцзюня, від нього приховували інформацію щодо контракту, не надавали деталей стосовно обов'язків та винагороди. Йому також спершу пропонували роботу будівельником.

«Усі документи були російською мовою, комунікація була за допомогою жестів, показували знаками, що нам потрібно робити. Ситуація була: я отримав карту, на яку отримав суму у 200 тис. рублів, але я не міг цією картою користуватись. Періодично росіяни забирали карту, щоб витрачати гроші на пальне, на павербанки», — розповів Ренбо.

Гуанцзюнь прибув до Москви 5 лютого, а 25 лютого вже був контрактником у російській армії. Після того його переправили до Ростова, а 1 квітня відправили на лінію фронту на Донеччині.

Чжан Ренбо прибув до Росії 24 грудня 2024 року, а вже 28 грудня він був у Ростові як контрактник. На початку лютого його відправили до тимчасово окупованого Донецька, він перебував на різних лініях фронту, а 5 квітня потрапив у полон.

Китайці стверджують, що нібито «не вбивали» українських військових, бо «не були довгий час» на лінії фронту. Вони висловили бажання повернутись до Китаю в рамках обміну.

Нагадаємо, 8 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що на Донеччині ЗСУ взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали проти України у складі російської армії. МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю в Україні і заявило, що вимагатиме від КНР пояснень щодо участі китайських військових у війні.

9 квітня Зеленський на зустрічі з журналістами розповів, що в російській армії воює щонайменше 155 громадян Китаю. Інформація про них відома українським спецслужбам.

Нещодавно ми повідомляли про те, що російська пропаганда проводить інформаційну кампанію з метою приховати факт участі китайських громадян у війні на боці Росії. Російські медіа, Z-канали в телеграмі та ресурси, пов’язані з Віктором Медведчуком, почали поширювати фейки, стверджуючи, що на опублікованому відео з полоненим зображений не китаєць, а «актор» або навіть «американець китайського походження».

Фото: «Суспільне Новини» / Дар'я Нематіан Золбін

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
6371
Читайте також
30.03.2025 11:57
Георгій Почепцов
Георгій Почепцов, Хвиля
650
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду