Українська редакція «Радіо Свобода» скорочує мовлення і частину співробітників відправляє в простій

Українська редакція «Радіо Свобода» скорочує мовлення і частину співробітників відправляє в простій

11 Квітня 2025
1
620
11 Квітня 2025
17:38

Українська редакція «Радіо Свобода» скорочує мовлення і частину співробітників відправляє в простій

1
620
Через обмежені кошти «Радіо Свобода» також істотно скоротило співпрацю з фрилансерами.
Українська редакція «Радіо Свобода» скорочує мовлення і частину співробітників відправляє в простій
Українська редакція «Радіо Свобода» скорочує мовлення і частину співробітників відправляє в простій

З огляду на фінансові виклики Українська редакція «Радіо Свобода» скорочує мовлення. 11 квітня в ефір вийшов останній випуск стриму «Свобода. Ранок». Про це йдеться у повідомленні на сайті медіа.

В редакції зазначили, що стрим понад два роки виходив на каналі «Радіо Свобода» в ютубі, а також на телеканалі «Еспресо». За даними «Еспресо», цей проєкт був одним із найбільш рейтингових у програмі телеканалу.

«Ми одними з перших розповідали про підбиття російських кораблів в Чорному морі, про підрив греблі Каховської ГЕС, про похід Пригожина на Москву. Ми ділилися історіями людей, які зверталися до нас за допомогою і вимагали відповідей від представників влади, наприклад, військові 155-ї бригади ТРО. До нас включалися топспікери, представники влади, законодавці. Нас дивилися люди з окупованих територій, які прагнуть отримувати об’єктивну та чесну інформації», — зазначила випускова редакторка «Свобода. Ранок» Анна Тохмахчі.

З 14 квітня редакція також відправляє у простій частину співробітників у Києві та Львові.

«Це — вимушений крок у той час, як "Радіо Свобода" виборює право отримати фінансування Конгресу США в американських судах. Перед тим із 1 квітня у частково оплачувану відпустку пішла частина співробітників у Празі з різних мовних служб», — повідомила директорка Української редакції Мар’яна Драч.

Через обмежені кошти «Радіо Свобода» також суттєво скоротило співпрацю з фрилансерами.

У березні «Радіо Свобода» призупинило подкасти «Діалоги з Портниковим» й «Історичну Свободу», в яких брали участь позаштатні автори Віталій Портников і Дмитро Шурхало.

Разом із тим «Радіо Свобода» продовжує висвітлювати події на фронті, доносить інформацію жителям в окупації в рамках проєктів «Крим.Реалії» і «Донбас.Реалії», проводить журналістські розслідування у проєкті «Схеми», щовечора в будні аналізує події в інформаційно-аналітичній програмі «Свобода Live».

Нагадаємо, що 10 квітня «Радіо Свобода» подало новий терміновий запит до суду у Вашингтоні з проханням зобов’язати USAGM (Американську агенцію з глобальних медіа) виплатити кошти, які виділив Конгрес США на роботу організації в квітні.

14 березня президент США Дональд Трамп видав указ про скорочення функцій і кількості співробітників семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода», «Голосом Америки» та «Радіо Вільна Азія».

«Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» подало до суду на USAGM. Перше судове засідання відбулося 24 березня в Окружному суді округу Колумбія. 

25 березня федеральний суддя Ройс Ламберт видав тимчасову заборону, яка блокує ліквідацію «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода». Суддя постановив, що спроба адміністрації президента США Дональда Трампа позбавити групу фінансування «не підкріплена жодними фактами чи міркуваннями» та, ймовірно, порушує федеральний закон.

USAGM відкликало своє рішення про скасування гранту для «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода». Про це йдеться в листі, який 26 березня підписала старша радниця Агентства США з глобальних медіа Карі Лейк. У документі сказано, що попереднє рішення про скасування гранту анулюють, а грантова угода знову набуває чинності. Водночас право скасування фінансування в майбутньому USAGM залишило за собою. 

«Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» продовжує судовий позов проти USAGM з метою отримання коштів, виділених Конгресом. Медіаорганізація очікує на офіційне підтвердження від USAGM про відновлення гранту і станом на 28 березня заявляла, що поки цього не сталося.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
620
Читайте також
04.04.2025 12:12
Діана Горон
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
910
18.03.2025 11:30
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
1 334
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
1 дн. тому
Першими розповідали? А ваші колеги, в радянські часи - 40 років тому. Розповідали не про те, як десь там погано, а про те, що відбувалось тут - саме цим вони були корисні людям. Наприклад про те, як важко було працювати на тому ж самому обладнанні, тоді ще новому. На цьому ж реліктовому обладнанні - 40-60 років працюють у Бені Ріната Фірташа Пінчука Косюка ... зараз. І всі ці неслов'яне марковані на Worke найкращими роботодавцями. Ніби з високою зарплатою. А підіть до них патріотично зміцнювати обороноздатність України. За реальні 12 - 15 тис. (10-11 чистими). Та й ті отримаєте не одразу - через рік, два. А до цього менше мінімалки. Сміливості і патріотизму вистачить написати? Можете по смітникам походити, разом з тими, кого для вас зараз "там не існує". Ось де буде користь.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду