У Брюсселі відкрили фотовиставку, присвячену українським журналістам у російському полоні

У Брюсселі відкрили фотовиставку, присвячену українським журналістам у російському полоні

10 Квітня 2025
0
446
10 Квітня 2025
18:47

У Брюсселі відкрили фотовиставку, присвячену українським журналістам у російському полоні

0
446
Центральною постаттю виставки стала українська журналістка Вікторія Рощина, яка загинула в російському ув'язненні.
У Брюсселі відкрили фотовиставку, присвячену українським журналістам у російському полоні
У Брюсселі відкрили фотовиставку, присвячену українським журналістам у російському полоні

У Брюсселі (Бельгія) відкрили фотовиставку під назвою «Imprisoned Freedom», присвячену українським журналістам, які незаконно утримуються в російському полоні. Відкриття відбулося в інфохабі Європейського парламенту 9 квітня. Експозиція триватиме до 11 квітня включно. Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ). 

На відкритті виставки медіаекспертка Інституту масової інформації Ірина Земляна розповіла про долі журналіста Олександра Махова і фотожурналіста Максима Левіна, вбитих росіянами. Також медіаекспертка закликала робити все можливе для звільнення медійників з російського полону. 

«Від початку 2014 року в російському полоні побувало понад 100 журналістів, а наразі в неволі перебувають щонайменше 30 журналістів. Це означає, що кожен з них може не повернутися живим.

Адже є історія про Вікторію Рощину, українську журналістку, яка загинула в російському полоні у віці 27 років. Вона була молодою, здоровою жінкою. Що з нею могли робити, щоб вона не вижила? Ми зобов'язані зробити все можливе, щоб повернути українських журналістів, яких Росія незаконно утримує за сфабрикованими звинуваченнями», — сказала Ірина Земляна.

Співорганізаторами проєкту стали ГО «Інтегріті ЮА», Представництво України при ЄС, ІМІ, медіаплатформа Promote Ukraine за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Нагадаємо, за даними ІМІ, нині в російському ув’язненні перебувають щонайменше 30 цивільних українських медійників. Загалом з початку російської агресії проти України, тобто з 2014 року, в російському полоні побували 112 журналістів.

У листопаді, після загибелі журналістки Вікторії Рощиної в російському ув’язненні, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин сказав, що Україна втратила сподівання на ефективну кулуарну адвокацію звільнення українських цивільних полонених і переводить цей процес у більш публічну форму. 

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) до кінця 2025 року планує представити доповідь щодо ситуації з журналістами, які утримуються в російських в'язницях. За словами секретаря Комітету ПАРЄ Роберта Фасіно, доповідь готуватиметься за пришвидшеною процедурою.

Фото: Ірина Земляна / ІМІ

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
446
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду