
У видавництві «Фоліо» вийшла книга журналістки Лариси Мудрак «Гливкий туман Бучі»
У видавництві «Фоліо» вийшла книга журналістки Лариси Мудрак «Гливкий туман Бучі»


У видавництві «Фоліо» вийшла книга медіаекспертки, журналістки, гендиректорки FBN Ukraine Лариси Мудрак «Гливкий туман Бучі».
Видання є щоденником перших 100 днів повномасштабної війни. Він розпочинається відтворенням подій, що розгорталися 24 лютого 2022 року в селищі Красне, за кілька кілометрів від Бучі.
«Ми жили неподалік від Бучі, тож все бачили і чули, жили в диму та тумані. Групу самооборони для комунікації доводилося збирати тільки дуже рано-вранці. Вночі темно, ліхтарики з безпекових міркувань не вмикали, тож наші можливості для цієї групи були обмежені лише п'ятою чи шостою ранку. Саме тому ця погода, колір і стан асоціюється, перш за все, з гливким туманом», — розповіла Лариса Мудрак у розмові з «Детектором медіа».
Вона зазначила, що вирішила робити записи, оскільки це допомагало «перемикатися», викладаючи на папір усі думки, те, що важко осмислити.
Продовжувати писати Ларису закликав літературознавець і політик, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Микола Жулинський, який зателефонував їй у перші дні повномасштабної війни.
«Він сказав мені дві фрази: "Ти мусиш все записувати" та "Наше покоління стояло і писало, а чим ваше гірше?". Ці слова дуже на мене вплинули. На третій день після нашої розмови спрацював якийсь елемент совісті. Я записувала все, навіть те, що не характерне для мого професійного письма, — нотатки були часом спонтанні, хаотичні та емоційні», — поділилася Лариса Мудрак.
За її словами, спостереження за людьми в кризовій ситуації та їхніми змінами під пресингом трагедії часу стали мотивацією для видання книги.
Чернетка вперше з’явилася восени 2022 року, відтоді авторка тричі відкладала ідею. Утім, не залишати проєкт її неодноразово закликав очільник «Фоліо» Олександр Красовицький. Тож зрештою, у 2024 році Лариса Мудрак таки вирішила завершити книгу.
Авторка зізнається, що іноді все ще сприймає свою книгу як певну темну матерію, субстанцію людського болю. Однак нещодавнє прочитання однієї з книг у серії воєнних щоденників «Фоліо» спонукало її поглянути на «Гливкий туман Бучі» під іншим кутом.
«Неймовірно важко на свою травму та біль подивитися збоку. Але після прочитання інших щоденників мені стало зрозуміло, як може бути зіткана ця тканина в майбутньому. Темна матерія книжки поволі перетворюється для мене на клітинку. Тому що нам треба фактаж, треба інструментарій для того, щоб виткати цю тканину. Буде новий світ, і точно буде інша формула позиціонування України. І трагічний, важкий досвід стане фундаментом, на якому можна буде структурувати майбутню стратегію», — переконана Лариса Мудрак.
Придбати книгу можна на сайті «Фоліо» за посиланням. Презентація видання відбудеться 14 квітня о 18:00 у Києві (книгарня «Книголенд», вул. Жилянська, 5/60) та 15 квітня о 12:00 у Бучі (публічна бібліотека, вул. Енергетиків, 2).
Лариса Мудрак — журналістка, публіцистка, культурна діячка, експертка з комунікацій вищого політичного рівня, членкиня Національної експертної ради «Благодійна Україна» та гендиректорка Асоціації сімейних компаній України (FBN Ukraine). У 2005–2010 роках очолювала пресслужбу Президента України Віктора Ющенка. З 2010 до 2014 року Лариса Мудрак працювала заступницею голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а у 2021 році була головою Наглядової ради УКФ.
Нагадаємо, раніше видавництво «Лабораторія» оголосило передпродаж книги журналіста «Української правди» Романа Романюка «Чим воюватимуть у Третій світовій? Нова українська зброя». Видання містить деталі бойових операцій і розробок, фотоматеріали й інфографіку, а також історії про тих, хто створював, тестував і застосовував новітню українську зброю.
Фото: «Фоліо»
