11 квітня - прес-конференція "Злочини проти культурної спадщини: документування та правосуддя"

11 квітня - прес-конференція "Злочини проти культурної спадщини: документування та правосуддя"

9 Квітня 2025
0
313
9 Квітня 2025
12:18

11 квітня - прес-конференція "Злочини проти культурної спадщини: документування та правосуддя"

0
313
Як зробити так, щоб знищення РФ українських пам’яток, музеїв і артефактів не залишилося безкарним?
11 квітня - прес-конференція "Злочини проти культурної спадщини: документування та правосуддя"
11 квітня - прес-конференція "Злочини проти культурної спадщини: документування та правосуддя"

Прес-конференція "Злочини проти культурної спадщини: документування та правосуддя" відбудеться 11 квітня о 10:30.

Як зробити так, щоб знищення РФ українських пам’яток, музеїв і артефактів не залишилося безкарним? Як збирати докази злочинів проти культурної спадщини, зокрема, представниками культурного сектору, щоб вони стали частиною обвинувальних актів у міжнародних трибуналах?

Ці теми пропрацьовують учасники чотириденного тренінгу в Києві: музейники, слідчі, прокурори, військові, науковці, представники громадського сектору та журналісти.

За участі міжнародних експертів обговорюють прогалини в практиках і законодавстві зі збору доказів злочинів проти культурної спадщини, випрацьовують алгоритми співпраці, а також опановують правові інструменти для переслідування винних на національному та міжнародному рівнях.

Прес-конференція підсумує результати навчання, окреслить головні виклики та кроки, необхідні для досягнення справедливості.

Злочини проти культурної спадщини — це не лише спроба стерти історію, а цілеспрямована атака на ідентичність народу.

Учасники прес-конференції:

  • Натарадж Мунесамі — помічник Генерального прокурора Маврикію, експерт з міжнародного кримінального права;
  • Андреа Кейлі — координатор Консультативної групи з питань воєнних злочинів в Україні (АСА), очільниця групи з питань культурної спадщини;
  • Анкі Петерсон — офіцер з питань захисту культурної спадщини в Королівських збройних силах Нідерландів, членкиня Дорадчої групи з питань воєнних злочинів в Україні (АСА);
  • Анна Нейстат — очільниця The Docket (ініціативи Фонду Клуні за справедливість, спрямовану на притягнення до відповідальності осіб, які вчинили міжнародні злочини);
  • Ігор Пошивайло — співзасновник Агенції стійкості культури (ACURE), генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Де: Український кризовий медіа-центр (вул. Хрещатик, 2, Київ) та транслюватиметься наживо.

Акредитація журналістів — на місці.

Тренінг “Збір та дослідження доказів проти культурної спадщини” організовано Агенцією стійкості культури та Національним музеєм Революції Гідності спільно з Консультативною групою Atrocities Crime Advisory Group for Ukraine (ACA – ICJI) та реалізовано за підтримки Шведського інституту (Swedish Institute), Культурної спадщини без кордонів (Cultural Heritage without Borders Sweden – CHwB), Cultural Emergency Response (CER) і DutchCulture.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
313
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду