
Телеграм видалив анонімний канал «ВЧК-ОГПУ», який писав про російських посадовців
Телеграм видалив анонімний канал «ВЧК-ОГПУ», який писав про російських посадовців


Телеграм видалив анонімний російський канал «ВЧК-ОГПУ», який публікував інформацію про роботу спецслужб, співробітників правоохоронних органів та посадовців Росії. Про це повідомила російська служба «Радіо Свобода».
Автори ресурсу, який мав мільйон підписників, повідомили в резервному телеграм-каналі, що «ВЧК-ОГПУ» видалили без попередження. Вони припустили, що це зробило керівництво месенджера після вимог генпрокуратури Росії і Роскомнагляду в грудні 2024 року.
«Судячи з усього, телеграм вирішив виконати вимогу російської влади (Генпрокуратури та Роскомнагляду) та видалити "ВЧК-ОГПУ" за публікацію "інформації, спрямованої на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Російській Федерації, що дискредитує дії органів державної влади Російської Федерації та Збройних Сил Російської Федерації"», — йдеться в заяві на резервному телеграм-каналі.
Телеграм-канал «Жаба и Гадюка» також опублікував ухвалу Таганського районного суду Москви від 3 грудня 2024 року, яка свідчить, що Роскомнагляд домагався видалення «ВЧК-ОГПУ». У постанові також перераховано ще понад 20 каналів, які російська влада вимагала видалити, деякі з них зараз недоступні.
Влітку 2024 року російський мін'юст визнав «ВЧК-ОГПУ» «іноземним агентом», заявивши, що канал нібито формував «негативний образ» російської армії та критикував політику влади.
«ВЧК-ОГПУ» також повідомив, що з квітня 2024-го в одній з країн Євросоюзу розслідується справа про замах на засновника каналу після того, як канал оголосили «іноагентом». За даними авторів «ВЧК-ОГПУ», організатором виявилася одна з російських спецслужб.
Телеграм-канал писав інсайди про російську владу, а також висвітлював наслідки атак на нафтопереробні заводи, втрати російської армії й деталі щодо смертей росіян, яких звинувачували у вчиненні воєнних злочинів.
Нагадаємо, 30 березня стало відомо про блокування анонімного телеграм-каналу «Джокер» «за поширення особистих даних людей без їхнього дозволу (доксинг)». Ресурс, який публікував провокативні дописи про українських журналістів. Канал неодноразово поширював фейки, долучався до медіаатак і тиску на журналістів та представників українського бізнесу.
