Учасники Медіаруху закликали звільнити з полону журналіста Дмитра Хилюка шляхом обміну на російського агента Кирила Молчанова

Учасники Медіаруху закликали звільнити з полону журналіста Дмитра Хилюка шляхом обміну на російського агента Кирила Молчанова

4 Квітня 2025
518
4 Квітня 2025
15:57

Учасники Медіаруху закликали звільнити з полону журналіста Дмитра Хилюка шляхом обміну на російського агента Кирила Молчанова

518
Медіарух нагадав, що Україна вже має досвід обміну цивільних в інтересах держави. У вересні 2022 року підозрюваного в державній зраді екснардепа Віктора Медведчука обміняли на 215 полонених українських захисників і захисниць.
Учасники Медіаруху закликали звільнити з полону журналіста Дмитра Хилюка шляхом обміну на російського агента Кирила Молчанова
Учасники Медіаруху закликали звільнити з полону журналіста Дмитра Хилюка шляхом обміну на російського агента Кирила Молчанова

Учасники українського Медіаруху закликали обміняти затриманого російського агента, пропагандиста Кирила Молчанова на українського журналіста Дмитра Хилюка, який перебуває в російському полоні понад три роки. Про це йдеться у заяві Медіаруху, яку, зокрема, підписав «Детектор медіа».

Росіяни викрали українського журналіста Дмитра Хилюка 3 березня 2022 року під час окупації частини Київської області. Зараз він, імовірно, перебуває в одній з колоній Владимирської області Росії.

«Україна має лише неофіційні дані щодо місця утримання журналіста, тому що Росія не визнає факт його полону. Це пов’язано з тим, що міжнародне гуманітарне право забороняє утримувати в полоні цивільних. Відповідно, не існує механізму обміну таких людей — їх повинні звільняти без висування додаткових умов та вимог, зокрема обміну на інших осіб», — зазначили учасники Медіаруху.

Улітку 2024 року міжнародна організація «Репортери без кордонів» повідомила, що Дмитро сильно схуд і важить не більш ніж 45 кілограмів.

Водночас 1 квітня 2025 року стало відомо, що у Польщі затримали та видали Україні російського агента і «політексперта» з медійного пулу підозрюваного в державній зраді екснардепа Віктора Медведчука — Кирила Молчанова. За даними СБУ, Молчанов виїхав до Росії у 2022 році і став одним з ідеологів кремлівських медійних проєктів.

Зараз він перебуває в одному з київських СІЗО. Його підозрюють у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії РФ проти України, глорифікації її учасників (ч. 3 ст. 436-2 ККУ), а також колабораційній діяльності (ч. 6 ст. 111-1 ККУ).

«Оскільки Україна вже має досвід обміну цивільних в інтересах держави — того ж самого Віктора Медведчука обміняли на 215 полонених українських захисників і захисниць, — закликаємо Президента України, Міністерство оборони України, Службу безпеки України, Міністерство культури і стратегічних комунікацій України, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, інші державні структури звільнити з російського полону Дмитра Хилюка шляхом обміну на підозрюваного в колаборантстві Молчанова», — закликав Медіарух.

Заяву підписали Медіарух, ГО «Інститут масової інформації», Центр прав людини ZMINA та «Детектор медіа».

Медіарух — спільнота журналістів провідних українських медіа, журналістів-розслідувачів та експертів медійних громадських організацій, започаткована 5 лютого 2019 року.

Першими підписантами меморандуму Медіаруху стали Перший канал Суспільного, «Українське радіо», «Громадське радіо», ІА Укрінформ, ІА Інтерфакс-Україна, «Ліга.net», «Дзеркало тижня. Україна», НВ, «Цензор.НЕТ», 5 канал, «Український тиждень», Opinion, низка регіональних медіа, Незалежна медійна рада, громадські організації «Детектор медіа», «Інститут масової інформації», «Інтерньюз Україна», «Центр демократії та верховенства права», Фундація «Суспільність», Національна асоціація медіа, DII, Інститут демократії імені Пилипа Орлика, Центр прав людини Zmina. Згодом приєднались інші організації та окремі журналісти — загалом понад 70 учасників.

Нагадаємо, за даними ІМІ, нині в російському ув’язненні перебувають щонайменше 30 цивільних українських медійників. Загалом з початку російської агресії проти України, тобто з 2014 року, в російському полоні побували 112 журналістів.

У листопаді, після загибелі журналістки Вікторії Рощиної в російському ув’язненні, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин сказав, що Україна втратила сподівання на ефективну кулуарну адвокацію звільнення українських цивільних полонених і переводить цей процес у більш публічну форму. 

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) до кінця 2025 року планує представити доповідь щодо ситуації з журналістами, які утримуються в російських в'язницях. За словами секретаря Комітету ПАРЄ Роберта Фасіно, доповідь готуватиметься за пришвидшеною процедурою.

Фото: Дмитро Хилюк/фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
518
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду