
Українська ілюстраторка Марія Гайдук — переможниця цьогорічної Болонської виставки
Українська ілюстраторка Марія Гайдук — переможниця цьогорічної Болонської виставки


Українська художниця Марія Гайдук стала переможницею 59-ї Болонської виставки ілюстраторів, що проходила в межах Болонської виставки дитячої книги. Про це повідомили на фейсбук-сторінці виставки.
«Ми дуже раді оголосити українську ілюстраторку Марію Гайдук переможницею Болонського дитячого книжкового ярмарку 2025 року. Члени журі були особливо вражені впливом та потенціалом творчості художниці, яка балансує між сміливістю і чуттєвістю», — йдеться в заяві організації.
Марія Гайдук є першокурсницею Львівської національної академії мистецтв. Вона родом з Херсона. Назву своєї роботи авторка пояснює тим, що кожна тварина — неповторна й унікальна, «маленький бог». Про це вона сказала в коментарі «Суспільному Культура».
Ілюстраторка розповіла, що у своїх ілюстраціях хотіла насамперед передати сенс та ідею. А стилізація тут другорядна. Марія називає своїх тварин безглуздими й неанатомічними, але це, на її думку, менш важливо, ніж емоція, яку вони викликають.
У своїй творчості Марія Гайдук спирається не на конкретний стиль, а на свої почуття. Вона не використовує правила композиції чи теорію кольору — мистецький процес відбувається інтуїтивно, пише «Суспільне Культура».
Болонська виставка ілюстраторів щорічно відбувається з 1967 року. Мета заходу — висвітлити найактуальніші тренди ілюстрації та відкрити нові імена художників.
У 2025-му заявки на участь подали 4374 ілюстратори з 89 країн та регіонів. Загалом на конкурс надійшло 21 870 робіт. До фіналу міжнародне журі відібрало 324 художників. Серед них опинилися п'ять українських мисткинь: Марія Гайдук, Оксана Драчковська, Софія Купріянова, Анна Іваненко та Олеся Секереш.
Нагадаємо, 31 березня на Болонському книжковому ярмарку мали представити графічний роман Маріам Найєм «Коротка історія довгої війни». Ілюстрації до нього створили українські художники Іван Кипибіда та Юлія Вус. Права на публікацію «Короткої історії довгої війни» вже продані до Польщі, Фінляндії, Франції, Німеччини. Також ведуться переговори щодо видання в США.
Фото: Марія Гайдук / «Суспільне Культура»
