Українці найчастіше дізнаються новини з соцмереж, — Центр Разумкова

Українці найчастіше дізнаються новини з соцмереж, — Центр Разумкова

2 Квітня 2025
614
2 Квітня 2025
16:58

Українці найчастіше дізнаються новини з соцмереж, — Центр Разумкова

614
Найчастіше респонденти використовують для отримання новин соціальні мережі (на це вказали 72%). Ще 42% опитаних використовують канали на ютубі.
Українці найчастіше дізнаються новини з соцмереж, — Центр Разумкова
Українці найчастіше дізнаються новини з соцмереж, — Центр Разумкова

Більшість українців активно стежить за новинами, отримуючи інформацію переважно з новинних каналів. При цьому ютуб випередив за популярністю телемарафон «Єдині новини». Про це йдеться в результатах опитування Центру Разумкова.

За даними опитування, 65% респондентів дивляться, читають, слухають новини щодня, 19% — кілька разів на тиждень, лише 14% — рідше (6% — приблизно раз на тиждень, 3% — кілька разів на місяць, 5% — ніколи або майже ніколи).

Коли громадяни звертаються до новинних джерел, вони найчастіше шукають інформацію про вторгнення Росії і триваючу повномасштабну війну в Україні (75%). Також часто називають новини України (про національну політику, уряд) (48%), міжнародні новини (43,5%), новини про погоду, клімат та/або природні катастрофи (33%), місцеві новини або новини громади (включаючи події, злочинність, місцеве самоврядування) (33%).

Рідше називають новини про здоров'я та добробут (22%), соціальні проблеми (19%), економічні та фінансові новини (17%), спортивні новини (15%), новини про розваги, попкультуру, моду, мистецтво/книги (14%).

Найчастіше респонденти використовують для отримання новин соціальні мережі (на це вказали 72%). Ще 42% опитаних використовують канали на ютубі, 39,5% — телеканали, що входять до телемарафону «Єдині новини», 34% — інші ТВ-канали, 21% — новинні сайти та онлайн видання, 11% — радіо / подкасти, лише 4% — друковані газети.

Лише 17% опитаних зазначили, що не використовують соціальні мережі для отримання новин. Найчастіше використовується телеграм (62%), ютуб (47%) та фейсбук (35% опитаних). Інстаграм використовують 23%, ікс (твітер) — лише 4%.

Дослідження проводилося Центром Разумкова з 23 по 29 січня 2025 року в рамках проєкту «Ментальна стійкість», ініційованого Daily Humanity Foundation. Опитано 2018 респондентів. Похибка вибірки — 2,3%.

Нагадаємо, що у 2024 році соціальні мережі, згідно з дослідженням  від USAID-Internews «Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році», залишаються основним джерелом новин для 84% респондентів. У 2023 році частка таких респондентів становила 76%. 

Фото: pixabay

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
614
Читайте також
01.03.2025 10:00
Ольга Білоусенко
для «Детектора медіа»
953
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду