ГО «Інтерньюз-Україна» запустила фонд для підтримки незалежних медіа та організацій у сфері інформації

ГО «Інтерньюз-Україна» запустила фонд для підтримки незалежних медіа та організацій у сфері інформації

31 Березня 2025
547
31 Березня 2025
18:56

ГО «Інтерньюз-Україна» запустила фонд для підтримки незалежних медіа та організацій у сфері інформації

547
Ukrainian Media and Society Fund залучатиме грантові ресурси, надаватиме навчальні можливості та проводитиме медіадослідження.
ГО «Інтерньюз-Україна» запустила фонд для підтримки незалежних медіа та організацій у сфері інформації
ГО «Інтерньюз-Україна» запустила фонд для підтримки незалежних медіа та організацій у сфері інформації

ГО «Інтерньюз-Україна» запустила Ukrainian Media and Society Fund (UMSF), щоб підтримати незалежні медіа та гравців інформаційного середовища для стійкості України в умовах війни. Про це повідомили на сайті організації.

В «Інтерньюз-Україна» зазначили, що медіа та організації громадянського суспільства опинилися в складній ситуації через припинення роботи Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

«Національні та регіональні медіа відіграють ключову роль у захисті інфопростору України. Та їм украй потрібна як інституційна, так і проєктна підтримка. Водночас донори, зацікавлені в підтримці таких організацій, часто не мають достатніх адміністративних спроможностей. Ukrainian Media and Society Fund допоможе обом сторонам розвʼязати ці питання», — йдеться в повідомленні.

Голова правління «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт зазначив, що метою ініціативи є формування здорової інфосистеми та розвиток стійкого суспільства на засадах вільних медіа та соціальної взаємодії в незалежній Україні.

Ключові завдання фонду — акумулювання та управління донорськими коштами для підтримки медіа і ГО, посилення голосів громад через навчальні та допомогові програми для журналістів, зміцнення фінансової стійкості медіа через стратегічну підтримку, проведення щорічних медіадосліджень і розповсюдження аналітичних звітів, а також регулярне картування медійного і громадського секторів України для національних і міжнародних стейкхолдерів.

Фондом керуватиме наглядова рада, яка збиратиметься від трьох разів на рік та оцінюватиме його роботу, затверджуватиме субгранти та забезпечуватиме програмну й фінансову підзвітність. UMSF співпрацюватиме з незалежними експертами з медійної та громадської сфер, щоб оцінювати субгрантові пропозиції.

Заступниця директорки найбільшого медійного проєкту USAID, який припинив роботу, Оксана Майдан зазначила: «Медіаспільнота й міжнародні організації вдячні нашим європейським колегам, які вчасно підставили плече підтримки частині партнерів, коли припинила роботу “базова конструкція” — Медійна програма в Україні. Попри зменшений обсяг ресурсів, цей кризовий час дає нові можливості для побудови національної інституції, щоб незалежні гравці інформаційного простору працювали й надалі».

UMSF заснований на потужностях ГО «Інтерньюз-Україна», яка має 30-річний досвід роботи в медіасфері та втілила понад 800 проєктів.

Читайте також:

Нагадаємо, нещодавно ГО «Інтерньюз-Україна» також запустила новий напрям співпраці з бізнесом. У межах комунікаційної агенції Compions експерти організації надаватимуть послуги для комерційного сектору. Агенція надаватиме повний цикл комунікаційних послуг: від стратегії до контент-супроводу та організації подій. Окремим напрямом стануть навчання з комунікацій, медіаграмотності та цифрової безпеки. 

Фото: ГО «Інтерньюз-Україна» 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
547
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду