Трамп назвав скандал із чатом у Signal «полюванням на відьом» і заявив, що не планує нікого звільняти

Трамп назвав скандал із чатом у Signal «полюванням на відьом» і заявив, що не планує нікого звільняти

30 Березня 2025
842
30 Березня 2025
11:25

Трамп назвав скандал із чатом у Signal «полюванням на відьом» і заявив, що не планує нікого звільняти

842
На думку президента США, повідомлення про витік інформації через месенджер є «фейковою новиною».
Трамп назвав скандал із чатом у Signal «полюванням на відьом» і заявив, що не планує нікого звільняти
Трамп назвав скандал із чатом у Signal «полюванням на відьом» і заявив, що не планує нікого звільняти

Президент США Дональд Трамп повідомив, що не планує звільняти посадовців своєї адміністрації, які обговорювали удари американських військ по Ємену в чаті месенджера Signal, до якого випадково додали журналіста. Про це він сказав в інтерв’ю NBC News.

«Я не звільняю людей через фейкові новини та через полювання на відьом», — заявив Трамп, називаючи цю історію «фейковими новинами» протягом усього інтерв’ю.

Президент США зазначив, що довіряє раднику з національної безпеки Майку Волтцу та міністру оборони Піту Геґсету, які були присутні в чаті. Такі коментарі прозвучали після того, як у медіа з’явилася інформація про те, що все більше союзників Трампа закликають його звільнити Волтца. 

«У нас був надзвичайно успішний удар (по Ємену. — Ред.). Ми завдали дуже сильного і дуже смертельного удару. І ніхто не хоче про це говорити. Все, про що вони хочуть говорити, — це дурниці. Це фейкові новини», — додав Трамп.

Водночас Дональд Трамп заявив, що нічого не знає про месенджер Signal.

«Я уявлення не маю, що таке Signal. Мені байдуже, що таке Signal», — сказав він.

Під час розмови президент США неодноразово звинуватив медіа в поширенні дезінформації.

«Я можу вам сказати, що усе це просто полювання на відьом, і це єдине, про що хоче говорити преса, тому що вам більше немає про що говорити. Тому що це було найвеличніше 100-денне президентство в історії нашої країни», — висловився Дональд Трамп.

Нагадаємо, 24 березня головний редактор американського видання Atlantic Джеффрі Ґолдберг повідомив, що його додали до закритого чату в месенджері Signal, де посадовці адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня. Листування містило деталі планування та обговорення удару, а також розмову про те, як комунікувати рішення США атакувати.

Члени Конгресу і співробітники національної безпеки висловили обурення та здивування, що американські удари по Ємену координувались у чаті месенджера Signal. Посадовці виказували занепокоєння через можливе неправильне використання секретної інформації, а також конфіденційних деталей щодо планів війни США.

Міністр оборони США Піт Геґсет заперечив, що випадково поінформував головного редактора журналу The Atlantic Джеффрі Ґолдберга про «воєнні плани США» щодо єменських хуситів.

Натомість радник президента США з нацбезпеки Майк Волтц узяв на себе «повну відповідальність» за включення головного редактора Atlantic Джеффрі Ґолдберга до закритого чату в Signal. Президент США Дональд Трамп підтримав свого радника з нацбезпеки, сказавши, що Волтц «засвоїв урок, і він хороша людина».

Неурядова організація American Oversight подала федеральний позов у Вашингтоні проти п’ятьох високопосадовців адміністрації Дональда Трампа, які були присутні в закритому чаті в Signal та обговорювали там деталі операції США проти бойовиків-хуситів у Ємені. 

26 березня Atlantic оприлюднило нові повідомлення з чату адміністрації президента США Дональда Трампа в месенджері Signal після заяв про те, що команда з нацбезпеки нібито не публікувала жодних секретних матеріалів. В оприлюднених текстах Піт Геґсет детально описав час початку операції та час перших ударів, а Майк Волтц через кілька хвилин після першого прицільного удару написав про завдані збитки та уражених лідерів хуситів.

Фото: Дональд Трамп / фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
842
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду