Кабмін схвалив Стратегію розвитку культури до 2030 року

Кабмін схвалив Стратегію розвитку культури до 2030 року

29 Березня 2025
645
29 Березня 2025
10:35

Кабмін схвалив Стратегію розвитку культури до 2030 року

645
Її мета — утвердження культури як базису національної ідентичності, вагомого чинника соціальної згуртованості, розвитку людського капіталу та впізнаваності України у світі.
Кабмін схвалив Стратегію розвитку культури до 2030 року
Кабмін схвалив Стратегію розвитку культури до 2030 року

Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розвитку культури на період до 2030 року. Разом зі Стратегією затвердили операційний план її реалізації на 2025–2027 роки. Це перший комплексний стратегічний документ у сфері культури, який пропонує її нове бачення в широкому контексті державотворення, зокрема як важливого елементу нацбезпеки та сталого розвитку держави. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій.

Стратегічна візія подальшого розвитку української культури базується на чотирьох ключових цілях:

  • зміцнення людського капіталу через культурні практики;
  • захист, збереження, примноження та використання потенціалу культурної спадщини та культурних цінностей;
  • підвищення стійкості культури як суспільної системи;
  • інтеграція української культури як активного учасника і рівноправного партнера глобальних культурних процесів.

Стратегія  враховує виклики, спричинені війною, і пропонує системний підхід до відновлення культурного простору, підтримки креативних індустрій та розширення доступу до культурних послуг для всіх громадян. 

Вона також передбачає оновлення системи управління, розвитку державно-приватного партнерства, цифровізацію культурного простору, механізми захисту спадщини в умовах війни, створення умов для локальних ініціатив та інклюзії вразливих груп. Особлива увага приділятиметься ветеранам, внутрішньо переміщеним особам, дітям, молоді.

«У Стратегії є три основні задачі: зберегти, розвинути і поширити. Перша задача — збереження культурної спадщини. Ми особливо відчули нагальність цієї задачі в умовах послідовних дій зі знищення агресором нашої ідентичності. Друге — це розвиток культури, що вимагатиме зміцнення системи підготовки кваліфікованих кадрів: реставраторів, музейників, бібліотекарів, і звісно потужних управлінців. І нарешті, третє — донести до світу усвідомлення тисячолітньої історії України та її культури як невіддільної частини», — зазначив міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.

Розробка Стратегії базувалася на положеннях Закону України «Про культуру» та є частиною виконання міжнародних зобов’язань у межах Угоди про асоціацію з ЄС та Ukraine Facility Plan. Проєкт Стратегії також обговорили з партнерами з Європейського Союзу — це дозволило врахувати кращі європейські практики, які базуються, зокрема, на положеннях Робочого плану ЄС у сфері культури на 2023–2026 роки.

Нагадаємо, нещодавно уряд затвердив план дій із цифровізації до 2026 року. До його реалізації залучені 25 органів державної влади, включно з Мінцифрою. Їхня мета — зробити послуги максимально доступними для кожного українця: без паперів, черг та бюрократії. 

Фото: Кабінет Міністрів України / фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
645
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду