
На окупованих територіях, на жаль, все менше потреби в українських медіа, — Ганна Мурликіна
На окупованих територіях, на жаль, все менше потреби в українських медіа, — Ганна Мурликіна


На окупованих територіях дедалі більше змінюється склад населення і все менше людей там цікавляться українськими медіа, які вони читали навіть після початку окупації. А українським медіа все важче задовольняти інформаційні потреби цих людей. Про це під час круглого столу на тему «Медіа окупованих територій: як зберегти зв'язок з людьми», який 6 березня відбувся в Media Center Ukraine, сказала журналістка та координаторка проєкту Relocated Media Cluster Ганна Мурликіна.
«Ми втрачаємо бренди. Це настільки гостро і настільки актуально, наскільки це взагалі можливо. Якщо в перші роки окупації після початку повномасштабного вторгнення ми спостерігали, що наші бренди копіювали — просто робили дублі: такі ж самі газети, такі ж самі сайти, — і це заходило на аудиторію, то їм уже нема в цьому потреби, бо вони завозять туди росіян, людей зі своїх регіонів, і ми реально втрачаємо аудиторію. Боротися за неї дуже й дуже важко, тому що нам дуже складно задовольняти інформаційні запити людей, які ідуть з тієї території», — сказала Ганна Мурликіна.
Фактично зараз, продовжила вона, релоковані медіа намагаються охопити все, тобто задовольняти інформаційні запити і людей, які перебувають в окупації, і людей, які виїхали звідти.
«В якихось питаннях ці потреби перетинаються насправді. Питання компенсацій, думаю, цікавить і ту, і ту сторону, питання колаборації гостре для двох сторін. Але є й специфічні запити, і ми їх не можемо задовольняти тому, що ми не отримуємо від влади оперативне реагування на те, що потрібно», — додала координаторка проєкту Relocated Media Cluster.
- Читайте також: Медіапереселенці. Як видання, що виїхали із захоплених і прифронтових територій, працюють у нових містах
Нагадаємо, на думку голови наглядової ради Суспільного та заступниці шефредактора «Детектора медіа» Світлани Остапи, держава повинна підтримати релоковані медіа в умовах припинення американських грантів, адже вони не втрачають зв’язку зі своєю аудиторією і в майбутньому, після звільнення нині окупованих територій, стануть важливим елементом їх реінтеграції та опорою для української влади в цьому питанні. А, на думку, голови ГО DII-Ukraine Любові Раковиці, зараз український медіаринок поринув у чергову кризу і виживуть лише ті медіа, які проявлять гнучкість.

