Кабмін затвердив порядок надбавки до зарплати за володіння англійською мовою

Кабмін затвердив порядок надбавки до зарплати за володіння англійською мовою

7 Березня 2025
1075
7 Березня 2025
15:50

Кабмін затвердив порядок надбавки до зарплати за володіння англійською мовою

1075
Надбавку в розмірі 10% окладу за рівень мови не нижче В2 надаватимуть цілій низці посадовців, військових, правоохоронців та освітян.
Кабмін затвердив порядок надбавки до зарплати за володіння англійською мовою
Кабмін затвердив порядок надбавки до зарплати за володіння англійською мовою

Кабінет Міністрів затвердив порядок встановлення надбавки до заробітної плати за володіння англійською мовою деяким категоріям осіб. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За його словами, надбавка передбачена одночасно з набранням чинності частини шостої статті 4 Закону «Про застосування англійської мови в Україні» та діятиме протягом чотирьох років.

Документ визначає встановлення надбавки за володіння англійською мовою на рівні не нижче В2 за шкалою рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR) у розмірі 10% посадового окладу.

Такі надбавки отримають:

  • голови місцевих державних адміністрацій (заступники); 
  • військовослужбовці офіцерського, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом; 
  • поліцейських середнього і вищого складу Національної поліції України; 
  • прокурори;
  • керівники державних наукових установ; 
  • керівники закладів вищої освіти; 
  • працівники сфери освіти і науки та деякі інші категорії осіб.

Нагадаємо, 4 червня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №9432 про застосування англійської мови в Україні разом з правкою, яка передбачає бюджетну підтримку для кінотеатрів за показ англомовних фільмів в оригіналі. Напередодні цю поправку прийняли депутати під час засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. 26 червня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт.

Закон закріплює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначає перелік посадовців, які зобовʼязані володіти англійською, а також унормовує особливості застосування в роботі держорганів, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги, під час перетину кордону, у сферах освіти, транспорту та охорони здоровʼя.

Фото: Укрінформ

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1075
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду