Світлана Остапа: Держава має бути зацікавлена в збереженні релокованих медіа

Світлана Остапа: Держава має бути зацікавлена в збереженні релокованих медіа

7 Березня 2025
474
7 Березня 2025
12:42

Світлана Остапа: Держава має бути зацікавлена в збереженні релокованих медіа

474
Ці медіа треба підтримати в умовах припинення надання американських грантів, адже вони стануть важливим елементом реінтеграції нині окупованих територій.
Світлана Остапа: Держава має бути зацікавлена в збереженні релокованих медіа
Світлана Остапа: Держава має бути зацікавлена в збереженні релокованих медіа

Держава повинна підтримати релоковані медіа в умовах припинення американських грантів, вважає голова наглядової ради Суспільного та заступниця шефредактора «Детектора медіа» Світлана Остапа під час круглого столу на тему «Медіа окупованих територій: як зберегти зв'язок з людьми», який 6 березня відбувся в Media Center Ukraine. На її думку, ці медіа не втрачають зв’язку зі своєю аудиторією і в майбутньому, після звільнення нині окупованих територій, стануть важливим елементом їх реінтеграції та опорою для української влади в цьому питанні.

«Раніше всі релоковані медіа, понад 90%, здебільшого виживали коштом донорської допомоги. У держави підтримки не просили, за даними наших джерел, з двох причин: одні вважали, що кошти мають іти в першу чергу на армію й на оборону, а деякі хотіли бути більш незалежними. Але з приходом Трампа і зупинкою левової частки американської донорської допомоги ці медіа  опинилися на межі виживання. І тут, я вважаю, точно має допомогти держава. Вона має бути зацікавлена в збереженні таких медіа. Підтримка релокованих медіа зберігає та збільшує їхній потенціал в майбутній реінтеграції окупованих територій», — сказала Світлана Остапа.

Вона додала, що зараз Міністерство культури та стратегічних комунікацій працює над тим, щоби передбачити кошти в бюджеті на державну підтримку місцевих медіа, зокрема тих, що працюють на прифронтових територіях. Однак, на її думку, до цього списку обов’язково треба додати і релоковані медіа. 

«“Детектор медіа” багато писав про адаптацію релокованих медіа на новому місці. У майбутньому, коли вдасться повернути мир, коли вдасться повернути окуповані території, коли туди повернеться українська влада і правопорядок, ці медіа матимуть надзвичайно велике значення. Бо саме ці медіа не втрачали зв’язок зі своєю аудиторією, громадянами України, які вірили в Україну. Такий зв’язок означатиме довіру, і це може дуже допомогти українській владі», — сказала Світлана Остапа.

Нагадаємо, голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв повідомив «Детектору медіа» про те, що президентка ПА ОБСЄ Піа Каума, члени Бюро та члени Спеціального комітету ПА ОБСЄ з допомоги Україні повністю підтримали ідею необхідності якнайшвидше знайти можливості та ресурси для допомоги українським медіа. А генеральний директор міжнародної недержавної організації із захисту прав людини та свободи слова «Репортери без кордонів» (RSF) Тібо Бруттен вважає, що українську медіаспільноту повинні підтримати на міжнародному рівні

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
474
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду