
Світлана Остапа: Держава має бути зацікавлена в збереженні релокованих медіа
Світлана Остапа: Держава має бути зацікавлена в збереженні релокованих медіа


Держава повинна підтримати релоковані медіа в умовах припинення американських грантів, вважає голова наглядової ради Суспільного та заступниця шефредактора «Детектора медіа» Світлана Остапа під час круглого столу на тему «Медіа окупованих територій: як зберегти зв'язок з людьми», який 6 березня відбувся в Media Center Ukraine. На її думку, ці медіа не втрачають зв’язку зі своєю аудиторією і в майбутньому, після звільнення нині окупованих територій, стануть важливим елементом їх реінтеграції та опорою для української влади в цьому питанні.
«Раніше всі релоковані медіа, понад 90%, здебільшого виживали коштом донорської допомоги. У держави підтримки не просили, за даними наших джерел, з двох причин: одні вважали, що кошти мають іти в першу чергу на армію й на оборону, а деякі хотіли бути більш незалежними. Але з приходом Трампа і зупинкою левової частки американської донорської допомоги ці медіа опинилися на межі виживання. І тут, я вважаю, точно має допомогти держава. Вона має бути зацікавлена в збереженні таких медіа. Підтримка релокованих медіа зберігає та збільшує їхній потенціал в майбутній реінтеграції окупованих територій», — сказала Світлана Остапа.
Вона додала, що зараз Міністерство культури та стратегічних комунікацій працює над тим, щоби передбачити кошти в бюджеті на державну підтримку місцевих медіа, зокрема тих, що працюють на прифронтових територіях. Однак, на її думку, до цього списку обов’язково треба додати і релоковані медіа.
- Читайте також: МКСК звертається до колег та партнерів із розвитку щодо надання підтримки вітчизняним медіа, — Ганна Красноступ
«“Детектор медіа” багато писав про адаптацію релокованих медіа на новому місці. У майбутньому, коли вдасться повернути мир, коли вдасться повернути окуповані території, коли туди повернеться українська влада і правопорядок, ці медіа матимуть надзвичайно велике значення. Бо саме ці медіа не втрачали зв’язок зі своєю аудиторією, громадянами України, які вірили в Україну. Такий зв’язок означатиме довіру, і це може дуже допомогти українській владі», — сказала Світлана Остапа.
- Читайте також: Медіапереселенці. Як видання, що виїхали із захоплених і прифронтових територій, працюють у нових містах
Нагадаємо, голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв повідомив «Детектору медіа» про те, що президентка ПА ОБСЄ Піа Каума, члени Бюро та члени Спеціального комітету ПА ОБСЄ з допомоги Україні повністю підтримали ідею необхідності якнайшвидше знайти можливості та ресурси для допомоги українським медіа. А генеральний директор міжнародної недержавної організації із захисту прав людини та свободи слова «Репортери без кордонів» (RSF) Тібо Бруттен вважає, що українську медіаспільноту повинні підтримати на міжнародному рівні.
